niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork edukuje o lekach na Covid-19

Nowy Jork edukuje o lekach na Covid-19

Nowy Jork ruszył z nową kampanią informacyjną. Ma ona na celu podniesienie świadomości mieszkańców stanu na temat opcji leczenia dostępnych dla osób, u których wynik testu na Covid-19 był pozytywny.

Stan Nowy Jork przeznaczył milion dolarów na kampanię informującą o możliwości leczenia Covid-19 lekami przeciwwirusowymi. Fot. Pix4free.org

Akcja ma związek z pojawieniem się nowego wariantu omikron – jest ona bardziej zaraźliwa i doprowadziła już do gwałtownego wzrostu liczby przypadków w niektórych rejonach Nowego Jorku, jak i w całym kraju. Dostępne obecnie leki przeciwwirusowe mogą zapobiec rozwinięciu się choroby, jeśli zostaną podane wkrótce po diagnozie.

Administracja gubernator Kathy Hochul zainwestowała do tej pory w kampanię kwotę 1 miliona dolarów. Urzędnicy traktują ją jako alternatywę dla wprowadzania nowych ograniczeń związanych z pandemią w miejscach publicznych zgromadzeń. Spoty reklamowe będą wyświetlane w języku angielskim i hiszpańskim. Informują one o dostępności bezpłatnych leków na receptę dla osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Dodatkowo informują o całodobowej infolinii dla nowojorczyków, którzy nie posiadają dostępu do opieki zdrowotnej, oferującej konsultacje pod kątem leczenia.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -