piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANowy JorkNowy Jork buduje imperium AI

Nowy Jork buduje imperium AI

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul, liderzy branży AI i jej zwolennicy świętowali powstanie konsorcjum Empire AI, które uczyni Nowy Jork światowym liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Wg gubernator Hochul stworzenie konsorcjum badającego możliwości sztucznej inteligencji to inwestycja w lepszą przyszłość nowojorczyków. Fot. Gov.ny

Empire AI to pierwsze w swoim rodzaju konsorcjum, które w ramach roku budżetowego 2025 zapewni Nowemu Jorkowi miejsce w czołówce badań nad sztuczną inteligencją.

Konsorcjum otrzyma dotację w wartości 275 milionów dolarów do stworzenia i uruchomienia najnowocześniejszego centrum obliczeniowego sztucznej inteligencji na terenie kampusu Uniwersytetu w Buffalo. Centrum będzie wykorzystywane przez wiodące instytucje Nowego Jorku do promowania odpowiedzialnych badań i rozwoju, tworzenia miejsc pracy i rozwijania sztucznej inteligencji dla dobra publicznego.

Ktokolwiek zdominuje branżę sztucznej inteligencji, zdominuje kolejny rozdział historii i chcemy, aby Nowy Jork wygrał wyścig o przyszłość – powiedziała gubernator Hochul podczas konferencji prasowej. Dzięki temu pionierskiemu partnerstwu publiczno-prywatnemu zmienimy sposób, w jaki nowojorczycy żyją, na lepsze – dodała.


AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -