wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsNowe zapomogi dla mieszkańców Massachusetts

Nowe zapomogi dla mieszkańców Massachusetts

Jak wynika z zapowiedzi legislatorów ogłoszonej w czwartek 7 lipca, mieszkańcom Massachusetts o niższych i średnich dochodach przysługiwać będzie nowa ulga podatkowa. Będą one miały na celu poprawę jakości ich życia poprzez pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania.

Prezydent Senatu Stanowego Karen Spilka powiedziała, że nowe ulgi podatkowe są odpowiedzią ustawodawców na rosnące wciąż koszty życia w Massachusetts. Fot. Karenspilka.com

Pod zapowiedzią wystosowaną w mailu podpisali się m.in. przewodniczący Izby Reprezentantów Ron Mariano i prezydent Senatu Karen Spilka. Jak podkreślili, głosy mieszkańców stanu zostały wysłuchane przez prawodawców. Zwiększone koszty życia spowodowane rosnącą inflacją, podwyżką cen benzyny, artykułów spożywczych czy ubrań przełożyły się na budżety rodzinne. Ulga podatkowa ma poprawić sytuację części rodzin.

Propozycja zaproponowana przez legislatorów zakłada, że osoby, które zadeklarowały dochód roczny w 2021 roku na poziomie od 38,000 do 100,000 dolarów, otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 250 dolarów. Osoby z dochodem do 150,000 dolarów rozliczające się wspólnie otrzymają 500 dolarów. Wypłata środków ma zostać zrealizowana przed 30 września. Pochodzić będą one z nowo utworzonego funduszu Taxpayer Energy and Economic Relief Fund.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -