czwartek, 28 października, 2021

Nowe rodzaje sportu

Ile można biegać, robić pompki czy brzuszki? Niektórzy tracą zapał, gdy powtarzają to samo. Tak jak w każdej dziedzinie odbiorcom serwuje się więc nowości, by przy okazji niektórych zarobić. Powodzeniem cieszą się wyszukane ćwiczenia i te, które nie wyciskają za dużo potu.

Krump to rodzaj sportowego tańca ulicznego rodem z USA. Fot. Archiwum WEM

Sismo

Potrzebna do tego jest ruchoma platforma, prosta w użyciu. Stawia się na niej stopy i urządzenie wymusza ruchy przypominające chód. Intensywność podlega regulacji. Z założenia ćwiczenia z tym urządzeniem mają rzeźbić mięśnie, nie nadwyrężając organizmu. Poruszająca się platforma zaburza równowagę i zmusza mięśnie ćwiczącego do pracy.

Gliding

Dyscyplina stworzona przez nauczycielkę zainspirowaną zachowaniem dzieci. Te siedząc czy kładąc się, ślizgały się, wykorzystując dwie gumowe podkładki, które stawiają opór, zmuszając mięśnie do pracy. Ćwiczenia wydają się zabawne, ale dają niezły wycisk.

SkiErg

To w zasadzie nazwa urządzenia, które potrafi zmusić ciało, by naśladowało ruchy, jakie wykonujemy podczas jazdy na nartach biegowych. Niektórzy nazywają je nowoczesną maszyną do wiosłowania w pionie.

Krump

To rodzaj sportowego tańca ulicznego rodem z USA. Miał początkowo dać młodym ludziom sposób wyrażenia swej złości. Ruchy są dynamiczne i wywodzą się z różnych stylów walki. Wykonywany przy głośnej, rytmicznej muzyce rozładowuje napięcie. Pot przy nim nieuchronny, bo pracują ręce, nogi, biodra, brzuch. Tempo jest znaczne.

Deep Sculpt

To sport bez zakupu specjalistycznego sprzętu, wymagający za to opanowania pewnych umiejętności. Podstawą w nim są powolne ruchy, połączone z głębokimi oddechami. Trening odbywa się w ciszy, która ma ułatwić koncentrację na własnym ciele. Z założenia można pozbyć się brzucha i wzmocnić wiele mięśni. Trzeba jednak pomocy trenera, by opanować sztukę ćwiczeń.

Aquapunching

Jest połączeniem boksu i wodnego aerobiku. Uwzględnia klasyczne ciosy proste, sierpowe i inne. Woda zmusza mięśnie do większego wysiłku, a zagrzewa do niego muzyka. Nie jest tym samym co klasyczny aquaerobik.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -