piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaTurystykaNowe atrakcje turystyczne w Polsce

Nowe atrakcje turystyczne w Polsce

Pandemiczna rzeczywistość, z którą przyszło się zmagać wielu państwom w ciągu ostatnich niemal 2 lat, nie sprzyjała wakacyjnym wyjazdom i spotkaniom w wielkich parkach rozrywki. Równocześnie nie stanęła ona na drodze powstaniu kilku nowym miejscom, które z pewnością staną się prawdziwymi centrami rozrywki. Na polskiej mapie tego typu lokalizacji pojawiło się w ostatnich 2 latach kilka nowych punktów. Warto zapoznać się z ich ofertą – być może okażą się idealnym miejscem na rodzinny wypad! Oto kilka z nich.

Na liście nowych atrakcji turystycznych na polskiej mapie nie brak miejsc ani dla fanów muzeów, ani parków rozrywki, ani podziwiania wspaniałych krajobrazów. Nietuzinkowe, zajmujące, edukujące – każda z lokalizacji wyróżnia się swoim niepowtarzalnym charakterem. Dzięki temu będą zarówno atrakcjami dla rodzin z aktywnymi dziećmi, jak i miłośników odpoczynku bliżej przyrody.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Sky Walk, czyli „Ścieżka w chmurach” to nowa atrakcja turystyczna usytuowana w Świeradowie-Zdroju. Jest ona najwyżej położonym punktem widokowym w Polsce – a nawet w Europie – połączonym z malowniczą trasą spacerową. Wyróżnia ją nie tylko imponująca wysokość, ale i możliwość korzystania z niej także po zmroku. Wieża punktu widokowego w Świeradowie-Zdroju mierzy 70 metrów, z kolei górny taras widokowy umieszczony został na wysokości 55 metrów. Kładka, po której mogą spacerować turyści, liczy aż 800 metrów i łagodnie wznosi się, nie stanowiąc problemu nawet dla młodszych odwiedzających. Dodatkową atrakcją „Ścieżki w chmurach” jest licząca aż 103 metry zjeżdżalnia! Konstrukcja pozwala także na organizowanie różnego rodzaju wydarzeń muzycznych na specjalnie do tego stworzonym pomoście.

Będąc w Świeradowie Zdroju można się wybrać na spacer w chmurach. Fot. Visitskywalktoday.com / Facebook.com

Suntago Wodny Świat

To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa spod znaku basenów. Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie. Może pomieścić do 15 000 korzystających z jego atrakcji turystów. Co ciekawe, został już przez nich doceniony – zajął 10. miejsce w rankingu najlepszych parków wodnych Europy wg European Star Award! Suntago podzielony jest na 3 strefy tematyczne: Jamango, Relax i Saunaria. Znajdują się w nich dopasowane do różnych motywów przewodnich baseny, zjeżdżalnie, roślinne dekoracje i restauracje. Taka oferta gwarantuje wspaniałą zabawę dla całej rodziny!

Znajdujący się nieopodal Warszawy Suntago Wodny Świat to największy zadaszony park wodny w Polsce i Europie. Fot. Parkofpoland.com

Muzeum Koguta w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Koguta i Kazimierskich Tradycji Kulinarnych to całkowicie nowe miejsce na mapie polskich atrakcji turystycznych – otwarte zostało w sierpniu 2021 roku. Jego największym atutem jest skuteczne połączenie tradycyjnej formy wystawowej z atrakcyjnymi pokazami, warsztatami i wykładami o tematyce odnoszącej się do historii kulinarnej Lubelszczyzny, a w szczególności okolic Kazimierza Dolnego. Muzeum umiejscowione zostało w piwnicach jednej z najsłynniejszych kazimierskich piekarni – zabytkowych, XVII-wiecznych piwnicach piekarni rodziny Sarzyńskich znajdującej się przy ul. Nadrzecznej 6. Zadaniem placówki jest szerzenie wiedzy związanej z kilkudziesięcioletnią tradycją kulinarną wypiekania pieczywa o kształcie koguta – symbolu Kazimierza Dolnego.

Orientarium w ZOO w Łodzi

Na początku jesieni 2021 roku mapę polskich atrakcji turystycznych uzupełni Orientarium w łódzkim ZOO. – Budowa Orientarium pozwoli na łączenie ze sobą ekspozycji, dzięki czemu powstaną obszerne wybiegi i woliery. Takie rozwiązania dają możliwość utrzymywania zwierząt na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami w urozmaiconym środowisku. To daje im swobodę zachowań, a zwiedzającym możliwość obserwacji zwierząt w warunkach jak najbliższych naturze. Ponadto nowy obiekt będzie dostępny dla zwiedzających cały rok i zwierzęta nie biedą musiały w okresie chłodu być przenoszone na zaplecze hodowlane – tak przy okazji planowania inwestycji zapowiadał Tomasz Jóźwik, naczelnik Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Pierwsi zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć wybiegi i ich mieszkańców we wrześniu 2021 roku. Wśród nowych gatunków, które pojawią się w łódzkim ZOO zwiedzający zobaczą m.in.: orangutany, langury, anoa, tapiry malajskie, pantery mgliste, rekiny i płaszczki.

Budowa orientarium w Łodzi trwała 3 lata i kosztowała ponad 240 milionów złotych. Fot. Materiały prasowe

Strefa Aqualantis w Energylandii

O nową strefę tematyczną latem 2021 roku wzbogacił się największy polski park rozrywki – Energylandia. Motyw przewodni nowej części nawiązuje do mitycznej Atlantydy. To właśnie na jej starożytny klimat ruin stylizowane są uliczki i zakamarki 6-hektarowej strefy. Turyści znajdą w niej wiele porywających atrakcji. Największą jest oczywiście nowy roller coaster – Abyssus – choć oczywiście nie jedyną. Odwiedzający mogą wybrać się także na ekspedycję łodziami wśród tajemniczej laguny Grotto Expedition, obejrzeć pokazy akrobatycznych skoków do wody z wieży oraz przejechać się nowym modelem kolejki Disco Coaster.

Anna Miler

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -