poniedziałek, 30 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticut„Noc Świętojańska” w New Britain

„Noc Świętojańska” w New Britain

24 czerwca w PD Club (dawniej Klub Pułaskiego) w New Britain odbyła się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej” – charytatywnej imprezy, z której dochód przeznaczony jest na pomoc niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży w Polsce.

Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia od samego początku jest Roman Nowak, doskonale znany wśród Polonii były prezes Gniazda Sokołów #88 w New Britain i wieloletni przewodniczący komitetu dożynkowego. Gdy w jego rodzinnej miejscowości Piwnicznej-Zdroju w Polsce powstało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom”, postanowił wesprzeć tę inicjatywę. Tak pięć lat temu zrodził się pomysł zorganizowania charytatywnej zabawy, której motywem przewodnim są tradycje związane z najkrótszą nocą w roku – Nocą Świętojańską.

Doroczne imprezy początkowo odbywały się w Haller Post w New Britain, w tym roku – po spowodowanej pandemią przerwie – zabawa powróciła w niezmienionej formule, ale w nowym miejscu – PD Club. Frekwencja dopisała, a liczni goście swym ubiorem – białymi strojami i nakryciami głowy – wpisali się w motyw przewodni imprezy. Jak zwykle podczas zabawy odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek. Korowód uczestniczek wspaniale się prezentował, przemieszczając się w rytm muzyki po odnowionej sali klubu, dzięki czemu każdy z bliska mógł ocenić zarówno same wianki, jak i prezentację właścicielek owych zdobnych nakryć głowy. Wybór odbył się głosami – a w zasadzie oklaskami – uczestników imprezy. Najdłuższą owację wywołał wianek Joanny Bogacki i to ona zajęła pierwsze miejsce. Kolejne dwa stopnie podium zajęły Klaudia Naumowicz Niewiadomska i Anna Targoński Braun. O oprawę muzyczną zabawy zadbał zespół Vademecum, który bez trudu sprawił, że parkiet był pełen tańczących.

Budowa ośrodka dla niepełnosprawnych w Piwniczej-Zdroju jest już na ukończeniu, do czego przyczyniła się też Polonia z New Britain i okolic, wśród której na przestrzeni lat dzięki staraniom pana Nowaka zebrano i przekazano do Polski już kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Podczas tegorocznej imprezy udało się uzyskać kolejne 12 tys. dolarów, które zasilą tę szczytną inicjatywę.

Relacja: Robert Iwanicki
opr. WEM
Fot. Robert Iwanicki

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -