niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutNoc Świętojańska ponownie w New Britain

Noc Świętojańska ponownie w New Britain

Noc Świętojańska to zabawa, której motyw przewodni tak bardzo spodobał się lokalnej Polonii, że w tym roku impreza odbędzie się ponownie – choć wiele wskazywało na to, że zeszłoroczna edycja będzie ostatnią.

Mile widziane są białe stroje i nakrycia głowy w postaci wianków. Fot. Archiwum WEM

Białe stroje i wianki zdobiące głowy pań – to elementy, które nie tylko wyróżniają tę imprezę na tle innych, ale też nadają jej unikatowego klimatu. Jednak również szczytny cel, w jakim jest organizowana, sprawia, że jest to wydarzenie szczególnie miłe sercu Polonii – jest to oczywiście okazja do zabawy, ale świadomość, że można dzięki temu wesprzeć dobry cel, nadaje temu wydarzeniu dodatkowy wymiar.

Przez pięć dotychczasowych edycji dochód z „Nocy świętojańskiej” przeznaczany był na dom dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Piwnicznej Zdroju. To między innymi dzięki szczodrości Polonii z New Britain, która na przestrzeni ostatnich kilku lat przekazała na ten cel 100 tys. dolarów, udało się ukończyć budowę ośrodka. Inicjatywa ta była szczególnie bliska pochodzącemu z Piwnicznej Zdroju Romanowi Nowakowi, który przez poprzednie lata organizował imprezę.

W tym roku za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Sokolnia, w której w piątek, 21 czerwca, odbędzie się zabawa, ale Roman Nowak objął patronat nad imprezą. Również cel nadal jest charytatywny, choć zebrane fundusze zamiast do Polski trafią do lokalnych organizacji społecznych i charytatywnych. Niezmieniony pozostaje natomiast format imprezy. Białe stroje i wianki są nieobowiązkowe, ale mile widziane. W programie przewidziany jest też konkurs na najpiękniejszy wianek (co prawda tu również panuje dowolność, ale nieoficjalnie wiemy, że największe szanse na zwycięstwo mają te panie, których wianki zrobione będą z żywych kwiatów).

Zabawa wpisała się już w kalendarz imprez polonijnych. Gdy zbliżał się czerwiec, ludzie zaczęli się dopytywać, czy w tym roku też się odbędzie. Dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować tę inicjatywę, jednak w związku z tym, że w Polsce ośrodek już udało się wybudować, postanowiliśmy, że uzyskane fundusze wesprą lokalne organizacje – tłumaczy Zbigniew Bogacki, członek Rady Dyrektorów Gniazda Sokołów #88 w New Britain. – Na te zabawy przybywa prawdziwa śmietanka lokalnej Polonii – dodaje.

Zabawa zaczyna się o godz. 18:00. O oprawę muzyczną zadba zespół Vademecum. Catering zapewni restauracja Belvedere. Bilety w cenie $55 można nabyć w MaxMart, Belvedere, Sokolni oraz telefonicznie u Romana Nowaka – tel. 860-989-5066 i Zbigniewa Bogackiego – tel. 860-604-3328, u których można też uzyskać więcej informacji.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -