niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsZakończenie roku w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w...

Zakończenie roku w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

W sobotę, 8 czerwca, w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem o godzinie 10:00 w sali Jana Pawła II zgromadzili się dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście, aby pożegnać uczniów klas ósmych kończących edukację w szkole. Absolwentom towarzyszyli dumni, a momentami nawet wzruszeni, rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania polskiego i amerykańskiego hymnu narodowego. Następnie odbyła się procedura przekazania sztandaru.

Uroczystość uświetniły również przemówienia dyrektora szkoły Jana Kozaka oraz proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej o. Jerzego Żebrowskiego. Następnie głos zabrali absolwenci, którzy wyrazili swoje podziękowania dyrekcji, wychowawcom, gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w edukację i wychowanie. Szczególne podziękowania otrzymali nauczyciele uczący w poprzednich latach szkolnych oraz obecna wychowawczyni w klasach 7-8, a zarazem prowadząca uroczystość Małgorzata Momot-Hurst. Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowania dla rodziców za ich wieloletnią obecność i zaangażowanie w życie szkoły.

Następnie wręczono nagrody ambasadora RP w Waszyngtonie, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce dr Doroty Andraki, nagrody ufundowanej przez Placówkę 37 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Bostonie oraz nagrody dla chórzystów. Wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki książkowe i dyplomy ukończenia szkoły.

W dalszej części uroczystości kolejno na scenę wchodziły wszystkie klasy z wychowawcami, począwszy od maluchów do klasy siódmej, aby zaprezentować się i zrobić pamiątkowe zdjęcie z absolwentami szkoły. Następnie uczniowie udali się po odbiór świadectw i nagród do swoich klasopracowni.

Druga część uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyła się następnego dnia kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie.

Sylwia Wadach-Kloczkowska
Fot. Mariusz Kloczkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -