niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyFestiwal Dziedzictwa Polskiego w New Jersey

Festiwal Dziedzictwa Polskiego w New Jersey

Festiwal Dziedzictwa Polskiego to jedno z największych polonijnych wydarzeń w New Jersey, mogące poszczycić się trwającą niemal pół wieku tradycją. Tegoroczny festiwal odbył się w niedzielę, 9 czerwca, na terenie Middlesex County Fairgrounds w East Brunswick. Była to już 48. edycja tej imprezy. Wydarzenie, jak co roku przyciągnęło licznych miłośników polskiej kultury, muzyki i kuchni, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby i w tym roku nie zawieść ich oczekiwań.

Festiwal Dziedzictwa Polskiego rozpoczął polonijne, festiwalowe lato w New Jersey. Jak zwykle uczestnicy imprezy mogli liczyć na szeroki wybór polskich i nie tylko polskich dań w licznych punktach gastronomicznych. Na licznych stoiskach swoje produkty i usługi prezentowali lokalni wystawcy. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych, w tym malowanie twarzy, odbył się też „Talent Show”. Ciekawy był także program artystyczny, szczególnie gorącymi brawami publiczność nagrodziła występy dzieci, które w barwnych strojach ludowych wspaniale reprezentowały polski folklor.

Dzień zwieńczyła zabawa taneczna z muzyką na żywo. Festiwal Dziedzictwa Polskiego to impreza mająca niemal półwieczną tradycję, ale organizatorzy dokładają starań, żeby co roku wprowadzić do programu nowe atrakcje lub niespodzianki. W tym roku zaliczyć do nich można fakt, że współprowadzącym festiwal – obok Wojciecha Ziębowicza – był znany polski bokser – Tomasz Adamek.

Festiwal zainaugurowała jak zawsze uroczysta msza św. odprawiona w plenerze.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście. Wśród nich można wymienić m.in. konsula generalnego RP w Nowym Jorku Adriana Kubickiego, Helenę Knapczyk – sybiraczkę i naczelną prezes Korpusu Pomocniczego Pań działającego przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w Ameryce czy Wielkiego Marszałka 87. Parady Pułaskiego Piotra Praszkowicza, który w pierwszą niedzielę października poprowadzi Polonię nowojorską 5. Aleją.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.polfest.com.

JLS
Fot. facebook – Jadzia Kopala

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -