czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaWiadomościPolskaNie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak

Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak

Nie będzie dymisji małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak; niefortunnie się wypowiedziała na temat szczepień, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania – podkreślił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak podczas briefingu prasowego nt. konsultacji dot. projektu „Strategia dla młodych”, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie, 2 listopada 2021 r. Fot. Art Service/PAP

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana w piątek w Radiu Zet o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID–19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. „To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka” – oceniła. Jak dodała, „konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

Jej stanowisko spotkało się z krytyką m.in. ministra edukacji Przemysława Czarnka i szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. „Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki” – napisała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w późniejszym piątkowym wpisie w mediach społecznościowych.

O możliwą dymisję kurator Nowak zostali zapytani w poniedziałek politycy PiS.

„Nie będzie dymisji” – oświadczył wiceszef klubu PiS Ryszard Terlecki. „Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania” – dodał.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska wskazała, że małopolska kurator oświaty wycofała się ze swoich słów. „Zostało to też ocenione przez pana ministra i sprawa jest zamknięta” – dodała.

Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski/PAP 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -