poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey z elektrycznymi autobusami szkolnymi

New Jersey z elektrycznymi autobusami szkolnymi

Nawet do 45 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat – właśnie tyle New Jersey planuje przeznaczyć na wprowadzenie elektrycznych autobusów szkolnych na terenie całego stanu. Gubernator Phil Murphy w czwartek 4 sierpnia podpisał ustawę, która upoważnia stanowy Departament Ochrony Środowiska do zakupu odpowiednich pojazdów i elementów infrastruktury do ich ładowania. Instytucja ma także opracować plan elektryfikacji flot dla poszczególnych okręgów – stanowe dane wskazują, że jest ich ok. 600.

Stan New Jersey przeznaczy 45 milionów dolarów na elektryczne autobusy szkolne. Fot. Flickr

Jak zakładają zapisy zawarte w ustawie, departament przekaże w ciągu trzech kolejnych lat dotacje wysokości 15 milionów dolarów w skali roku. Trafią one do co najmniej 18 okręgów szkolnych bądź wykonawców przejazdów autobusowych. Co najmniej połowa środków trafić ma do społeczności o niskich dochodach, z rejonów wysoce zurbanizowanych i narażonych na zanieczyszczenia.

Jak podkreślił Murphy, szeroko zakrojone inwestycje w zelektryfikowanie flot autobusów szkolnych, przybliżą New Jersey do celu, jakim jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo Shawn LaTourette, komisarz Departamentu Ochrony Środowiska, zwrócił uwagę, że elektryfikacja zmniejszy zależność stanu od paliw kopalnych, które przyspieszają zachodzenie zmian klimatycznych, a także wpływają na ekstremalne upały i powodzie.

Według stanowych danych ponad 40% emisji w New Jersey pochodzi z transportu. Znaczący odsetek w tym stanowi transport szkolny. Korzysta z niego ponad 800,000 uczniów – codziennie zajmując miejsca w około 15,000 stanowych autobusach szkolnych z silnikiem Diesla. W New Jersey znajduje się około 600 okręgów szkolnych.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -