piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyNew Jersey przygotowuje się na wypadek masowych strzelanin

New Jersey przygotowuje się na wypadek masowych strzelanin

Domy modlitwy w New Jersey otrzymają „zestawy do zatrzymania krwawienia” na wypadek potencjalnych masowych strzelanin.

Zestawy do tamowania krwawienia zostały dostarczone do ponad 6 tys. domów modlitwy na terenie New Jersey. Fot. stopthebleed.org

Stanowe Biuro Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Gotowości rozpoczęło w marcu dystrybucję zestawów do tamowania krwawień wśród tysięcy domów modlitwy w New Jersey. Zestawy mają na celu wyposażenie kościołów, meczetów, synagog, świątyń i innych miejsc kultu w artykuły medyczne umożliwiające pomoc ofiarom potencjalnych aktywnych strzelców, zanim służby ratownicze dotrą na miejsce zdarzenia.

W ramach pierwszej fazy programu stan w ciągu jednego roku dostarczy około 7100 zestawów do tamowania krwawienia do 6400 domów modlitwy – podają urzędnicy.

Zapewniamy zwykłym ludziom środki do udzielania pierwszej pomocy – powiedziała Indy Samra, członkini rady wykonawczej Międzywyznaniowej Rady Doradczej przy biurze Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W ramach swojej roli w komisji Samra często kontaktuje się ze społecznościami sikhijskimi i hinduskimi. W radzie doradczej zasiadają także przedstawiciele społeczności chrześcijańskich, żydowskich i islamskich.

Program, który ruszył 8 marca, powstał, aby wypełnić lukę między świadomością a wiedzą praktyczną na temat masowych ataków, a także pomóc w zacieśnieniu relacji między wspólnotami religijnymi i funkcjonariuszami organów ścigania.

AM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -