środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaUSANew JerseyNew Jersey ma problem z głodem

New Jersey ma problem z głodem

Jak pokazują statystyki dostarczone przez banki żywności, New Jersey jest stanem, który nie radzi sobie z problemem głodu. Zgodnie z danymi, prawie 800,000 mieszkańców – w tym 200,000 dzieci – codziennie mierzy się z tym doświadczeniem. Sytuacji nie poprawił wybuch pandemii Covid-19. Wywołany nią kryzys gospodarczy jedynie uwypuklił problem, sprawił, że stał się on jeszcze mocniej odczuwalny dla osób już wcześniej go doświadczających.

Banki żywności w stanie New Jersey robią, co mogą, aby zapewnić dostęp do zdrowej żywności gospodarstwom domowym, które cierpią na jej brak. Fot. Flickr

Dogłębna analiza problemu głodu na terenie stanu zawarta została w nowym raporcie – „Głód i jego rozwiązania w New Jersey”. Raport został opublikowany w maju przez Food Research & Action Center (FRAC) w Waszyngtonie, przy wsparciu Fundacji Roberta Wooda Johnsona. Jak wynika z danych zawartych w nim, ponad 285,000 gospodarstw domowych w New Jersey nie miało stałego, pewnego dostępu do niedrogiej, wysoko jakościowej, żywności w szczytowym momencie pandemii Covid-19. Oznacza to problem dla jednego na 12 gospodarstw domowych w stanie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -