poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaUSAConnecticutNew Britain uczci Paradę Pułaskiego

New Britain uczci Paradę Pułaskiego

Wizją tegorocznego Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego Marcina Luca jest to, aby w dniu przemarszu nowojorską 5. Aleją, który zawsze przypada na pierwszą niedzielę października, podświetlić jak najwięcej ikonicznych budynków i konstrukcji w całym kraju na biało-czerwono.

Do akcji włączyło się miasto New Britain, gdzie tego dnia i w nocy niedawno wyremontowany most Beehive Bridge oświetlał będzie centrum miasta w kolorach polskiej flagi. Tego dnia w tych barwach świecić się będzie również wodospad Niagara Falls, budynek ConEdison na Manhattanie oraz wieża Wills Tower w Chicago. Wielki Marszałek parady jest przekonany, że jest to na razie wstępna lista i do października wzbogaci się ona o kolejne obiekty w całym kraju, które również uhonorują 85. Paradę Pułaskiego.

Zapraszam miasto New Britain do dołączenia się do naszej akcji i poprzez ten symboliczny gest do pokazania swojej solidarności z Polonią – zaapelował do władz miasta w oficjalnym liście Marcin Luc. Urząd miasta pozytywnie rozpatrzył jego wniosek.

Warto zaznaczyć, że miasto New Britain i polska dzielnica zwana „Małą Polską” tworzą jeden z najnowszych kontyngentów, który maszeruje 5. Aleją Manhattanu w październiku. Kontyngent ten zarejestrowany został w 2019 roku, kiedy stan Connecticut poprowadził całą paradę po raz pierwszy w historii. Wcześniej Polonia z Connecticut maszerowała z kontyngentem ze Stamford, który uczestniczy w paradzie już od kilkudziesięciu lat.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -