piątek, 24 września, 2021
Strona głównaZnani i LubianiNatalia Kukulska śpiewa Chopina

Natalia Kukulska śpiewa Chopina

Jesienią ubiegłego roku Natalia Kukulska gościła na scenach w Stamford i New Britain, CT oraz w Nowym Jorku jako gwiazda Parady Pułaskiego, podbijając swymi występami serca polonijnej publiczności. Teraz artystka jest w trakcie realizacji wyjątkowego projektu z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. 

Jesienią ubiegłego roku Natalia Kukulska gościła na scenach w Stamford i New Britain, CT oraz w Nowym Jorku jako gwiazda Parady Pułaskiego. Fot. Archiwum WEM

„Czułe struny” to, jak podaje portal muzyczny jazzsoul.pl, „największa artystyczna produkcja na polskim rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra – Sinfonia Varsovia”. Inicjatorka projektu, Natalia Kukulska, wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album.

Oprócz niej na płycie usłyszeć będzie można takie artystki jak Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. – Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru – twierdzi Natalia Kukulska. Premiera albumu zaplanowana jest na 28 sierpnia br.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -