piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkNatalia Kukulska gwiazdą Parady Pułaskiego

Natalia Kukulska gwiazdą Parady Pułaskiego

Tegoroczna Parada Pułaskiego, która w niedzielę, 6 października, przemaszeruje nowojorską 5. Aleją, będzie wyjątkowym wydarzeniem, bowiem na czele tej największej polonijnej manifestacji w USA w tym roku po raz pierwszy w historii stanie Polonia z Connecticut.

Trasa koncertowa Natalii Kukulskiej z okazji 82. Parady Pułaskiego obejmować będzie Stamford, New Britain oraz Nowy Jork. Fot. Zuza Krajewska

To historyczne wydarzenie uświetni Natalia Kukulska, która na zaproszenie Wielkiego Marszałka 82. Parady Pułaskiego Darka Barcikowskiego będzie towarzyszyła Polonii na 5. Alei. Natalia Kukulska została zaproszona też na bal, który odbędzie się 14 września w Nowym Jorku, a w weekend samej parady wystąpi podczas trzech galowych koncertów – w Stamford i New Britain, CT oraz w Nowym Jorku.

Bal Marszałkowski

Cieszę się niezmiernie, że tak wspaniała osoba jak Natalia Kukulska będzie częścią tegorocznej parady oraz towarzyszących jej wydarzeń – mówi Wielki Marszałek Darek Barcikowski.

Natalia Kukulska planuje odwiedzić Nowy Jork już w połowie września, aby wziąć udział w wielkim balu z okazji Parady Pułaskiego, który odbędzie się w prestiżowym hotelu Marriott Marquis na Times Square – pulsującym sercu miasta. Podczas balu tradycyjnie zaprezentowani zostaną marszałkowie wszystkich kontyngentów, które przemaszerują w paradzie. Marszałkom towarzyszyć będą Miss Polonia poszczególnych kontyngentów, a także dziewczynki ukoronowane jako Junior Miss i Little Miss Polonia. Tegoroczny bal uświetni również występ zespołu „Polanie” z Bridgeport, CT.

Niezapomniane koncerty

Weekend Parady Pułaskiego rozpocznie wielki koncert galowy Natalii Kukulskiej, który odbędzie się w czwartek 3 października w Westhill High School w Stamford w Connecticut. Następnego dnia artystka wystąpi w New Britain High School w New Britain. Koncertowe tournee parady zakończy się w sobotę, 5 października, w Melrose Ballroom na Queensie, gdzie artystka wystąpi podczas tak zwanego „Parade pre-party”, który rozpocznie oficjalnie weekend Parady Pułaskiego w metropolii nowojorskiej.

Podczas koncertów zatytułowanych „The Best of Natalia Kukulska” wokalistka zaprezentuje swoje największe przeboje, takie jak „Światło”, „W biegu” czy „Sexi Flexi”. Nie zabraknie też muzycznego wspomnienia Anny Jantar. Koncerty rozpocznie gość specjany Łukasz Rostkowski, znany jako L.U.C, w towarzystwie orkiestry „Rebel Babel Film Orchestra”. Zaprezentuje on retrospektywę polskiej muzyki filmowej ostatniego wieku pt. „Polscy Kompozytorzy w Hollywood”. Występ Natalii Kukulskiej w Melrose Ballroom poprzedzą koncerty znanych i lubianych przez nowojorską Polonię zespołów: Dzieci PRL-u oraz Green Secret.

Muzyka, która łączy pokolenia

Natalia jest artystką, której twórczość łączy pokolenia – zauważa Darek Barcikowski. – Polonia ma ogromy sentyment do jej mamy, Anny Jantar, a następne pokolenia, niezależnie od wieku, darzą wielką sympatią Natalię Kukulską i słuchają jej utworów, ponieważ jej muzyka jest uniwersalna, przemawia do wszystkich – tłumaczy Barcikowski.

Bardzo się cieszę na nadchodzące koncerty w Connecticut i w Nowym Jorku. Mam olbrzymi sentyment do tych miejsc i wiąże się z nimi wiele wspomnień, również muzycznych. Niezwykle ciepłe przyjęcie polonijnej publiczności daje mi nadzieję, że i tym razem będą to niezapomniane chwile, zwłaszcza że minęło sporo czasu od mojej ostatniej wizyty. Koncert, który szykuję, będzie zarówno energetyczny, jak i sentymentalny. Wystąpią ze mną wspaniali muzycy, których kunszt zawsze jest dla mnie inspiracją. Zrobimy wszystko, byście nas wspominali długo i serdecznie! – zapewnia Natalia Kukulska.

Do zobaczenia!

W niedzielę 6 października na 5. Alei Natalia Kukulska będzie towarzyszyć Polonii podczas 82. Parady Pułaskiego. – To będzie naprawdę historyczny moment i wielkie przeżycie. Cieszę się, że Natalia wyraziła zgodę, aby w nim uczestniczyć, to bardzo ciepła i życzliwa osoba. Tegoroczna parada jest historyczna dla Polonii w Connecticut, ale mam nadzieję, że obecność Natalii oraz jej tournee sprawią, że będzie ona tak samo wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich – kończy Barcikowski.

Informacje na temat parady oraz balu dostępne są na www.pulaskiparade.com. Informacje na temat koncertów Natalii Kukulskiej łącznie z możliwością zakupienia biletów można znaleźć na www.gramx.com. Bilety na koncerty w cenie $50 w przedsprzedaży ($60 przy drzwiach), są już też dostępne w punktach polonijnych.

WEM


Wyjątkowa wokalistka

Natalia Kukulska jest córką kompozytora Jarosława Kukulskiego i piosenkarki Anny Jantar, która zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej na Okęciu w 1980 r. Debiutowała w 1986 r. albumem zatytułowanym „Natalia”, który zawierał utwory skierowane do dzieci, m.in. kultową piosenkę „Puszek-okruszek”. W 1996 r., po ukończeniu liceum, wydała album zatytułowany „Światło”, stylistycznie nawiązujący do nurtu soul, pop i R&B. Album uzyskał status złotej płyty. Płyty nagrywane w kolejnych latach sprawiły, że Natalia stała się jedną z najważniejszych artystek lat 90., a utwory takie jak np. „Dłoń”, „Piosenka światłoczuła” czy „Im więcej ciebie, tym mniej” zyskały miano przebojów. Natalia wielokrotnie była uznawana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe. Wśród licznych nagród i wyróżnień na koncie ma aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach”, nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. W 2017 roku ukazał się jej dziewiąty album „Halo tu Ziemia”, na którym Natalia konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

Bardzo ważną część kariery Natalii Kukulskiej stanowi jej działalność charytatywna. Jako Ambasador Dobrej Woli Unicef wspierała akcję „Szkoły dla Afryki”, a od kilku lat związana ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zapewniającym dom osieroconym i opuszczonym dzieciom.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -