wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolski kościół w Springfield zostanie otwarty?

Polski kościół w Springfield zostanie otwarty?

Podczas mszy świętej odprawionej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Springfield 31 grudnia 2017 r. odczytany został list biskupa diecezji Springfield, oficjalnie informujący o tym, iż zapadła decyzja o zamknięciu tej polskiej parafii i przeniesieniu parafian do polskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Indian Orchard.

Polska parafia Matki Bożej Różańcowej jesienią 2017 r. celebrowała 100-lecie istnienia. Wkrótce potem, decyzją biskupa diecezji Springfield, została zamknięta. Fot. Archiwum WEM

Jednak część parafian ze Springfield zawiązała grupę Friends of Our Lady of the Rosary Church, której celem było uratowanie ich parafii od zamknięcia. Wygląda na to, że ich starania zostały zwieńczone sukcesem. Jak podają lokalne media (WWLP), grupa Friends of Our Lady of the Rosary Church złożyła apelację od decyzji biskupa do Watykanu i ich apelacja została przez najwyższe władze kościelne uznana. – Ta decyzja to nowa nadzieja dla innych parafian będących w podobnej sytuacji jak my. Ogłoszenie, że kościół zostaje zamknięty, nie zawsze oznacza koniec. Warto walczyć! – powiedział w rozmowie z 22News Andrew Wolan, prezydent Friends of Our Lady of the Rosary Church.

Czy jednak oznacza to, że kościół w Springfield ponownie zostanie otwarty i znów będą w nim odprawiane msze? Postaramy się dowiedzieć więcej o dalszych planach na funkcjonowanie polskiej parafii w Springfield i przedstawić je wkrótce na łamach „Białego Orła”.

opr. JS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -