poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiNASA wyróżniła Polaka za zdjęcie „Wilczego Księżyca”

NASA wyróżniła Polaka za zdjęcie „Wilczego Księżyca”

Antoni Zegarski, 17-latek z Grodziska Mazowieckiego, został wyróżniony przez NASA. Jego zdjęcie, które przestawia Księżyc w pełni, zostało opublikowane na stronie Astronomy Picture of the Day.

Zdjęcie „Wilczego Księżyca” zrobiło wrażenie w NASA. Fot. Antoni Zegarski/facebook

„Udało się! Mamy to! Zdobyłem nagrodę APOD przyznawaną przez NASA codziennie najlepszemu zdjęciu z tysięcy nadsyłanych” – napisał młody fotograf w mediach społecznościowych.

Pełnia Wilczego Księżyca przypadła 25 stycznia. „Wracam z pierwszą pełnią Księżyca w 2024 roku nazywaną „Wilczym Księżycem”, gdyż ponoć właśnie wtedy wygłodniałe wilki w środku zimy robią największe polowania. Zdjęcie zrobione we włoskich Alpach, które fajnie osłaniają od otaczających świateł od innych miast” – opisał Antoni, który chce studiować inżynierię kosmiczną. „A gdzie, czy w Polsce, czy za granicą – jeszcze nie wiem” – dodał.

APOD (Astronomical Picture of the Day) to inicjatywa NASA zapoczątkowana w 1995 r. Polega na codziennej prezentacji wybranego zdjęcia Kosmosu, wyłonionego spośród tysięcy nadesłanych prac. Wyróżnienie jest uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych w środowisku astrofotografów. Jak dotąd otrzymało je kilkunastu autorów z Polski.

31 stycznia autorem zdjęcia dnia NASA został Marcin Ślipko – autor fotografii nocnego nieba nad Śnieżką, przedstawiającej konstelację Oriona.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -