sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaNarodowy Marsz Papieski

Narodowy Marsz Papieski

W niedzielę, 2 kwietnia, ulicami m.in. Warszawy, Krakowa i Szczecina przejdzie Narodowy Marsz Papieski. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to wydarzenie apolityczne, niezależne i adresowane do wszystkich, którzy cenią naukę Jana Pawła II. Wydarzenie odbędzie się w 18. rocznicę śmierci papieża.

Narodowy Marsz Papieski odbędzie się 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Fot. Domena publiczna

Narodowy Marsz Papieski to inicjatywa społeczna. Jak informuje portal Niezależna.pl, na pomysł organizacji wydarzenia wpadła Małgorzata Żaryn, autorka książek i publikacji historycznych, dziennikarka. Współorganizatorką Marszu Papieskiego jest Barbara Konarska.

W stolicy Polski uczestnicy przemarszu wyruszą spod Krzyża Papieskiego na pl. Piłsudskiego, skąd przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie ma odbyć się msza święta. – Spotkajmy się pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego. Stańmy w obronie Jego pamięci. Podziękujmy wielkiemu Polakowi za pozostawioną kolejnym pokoleniom schedę miłości i wiary – zachęcają do wzięcia udziału organizatorzy.

W Krakowie uczestnicy marszu planują odtworzyć trasę „Białego Marszu”, który po zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach kilkaset tysięcy ludzi. Marsz wyruszy o godzinie 11:00 spod krzyża na placu Józefa Piłsudskiego.

W Szczecinie marsz rozpocznie msza święta o godzinie 15:00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnicy marszu przejdą ze świątyni pod pomnik Jana Pawła II obok urzędu miasta.

Marsz ku czci papieża ma się odbyć również w Poznaniu, gdzie za organizację wydarzenia odpowiada Jacek Sommer, katechista archidiecezji poznańskiej. Uczestnicy mają przejść z placu Mickiewicza przez Al. Niepodległości, Królowej Jadwigi do Drogi Dębińskiej i o 21.37 być pod Krzyżem Papieskim, by odśpiewać „Barkę” i „Boże coś Polskę”.

Niewykluczone, że podobne przemarsze zostaną zorganizowane również w innych polskich miastach.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -