piątek, 24 września, 2021
Strona głównaDziałyCiekawostkiNajpopularniejsze imiona w 2019 r.

Najpopularniejsze imiona w 2019 r.

Pod koniec stycznia Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport dotyczący najpopularniejszych imion nadawanych polskim dzieciom w 2019 roku. Na czele rankingu, podobnie jak w 2018 r., są Zuzanna oraz Antoni. Imieniem Zuzanna nazwano w minionym roku 8,456 dziewczynek, Antonim zostało 8,550 chłopców. Niesłabnącą popularnością cieszą się też imiona takie jak: Julia, Zofia, Maja, Hanna i Lena oraz Jan, Jakub, Aleksander, Szymon i Franciszek.

Na czele rankingu imion w 2019 roku są Zuzanna oraz Antoni. Fot. pixabay.com

Są też jednak rodzice, którzy szukają dla swego dziecka imienia wyjątkowego i niepowtarzalnego. Ze statystyk dostępnych na stronie DANE.gov.pl można sprawdzić też imiona, które występowały w 2019 roku najrzadziej. Zoi, Emi i Eileen – to dziewczęce imiona, które pojawiły się po dwa razy. Podobnie chłopięce imiona – Javier i Fabien. Zestawienie z uwagi na ochronę danych osobowych i potencjalną możliwość identyfikacji nie ujawnia, jakie imiona zostały nadane tylko jednemu dziecku.

Warto też wiedzieć, że obecnie Polsce istnieje możliwość zgłoszenia narodzin dziecka urzędzie stanu cywilnego przez Internet. – W 2019 r. rodzice dokładnie 45 004 maluchów skorzystało z tej możliwości. A to oznacza, że co 10 dziecko urodzone w ubiegłym roku w Polsce zostało online zgłoszone do urzędu – poinformował minister cyfryzacji Marek Zagórski, dodając, że ze względu na nowość tej usługi to świetny wynik.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -