niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNa razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepień

Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepień

Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Działa metoda polegająca na przekonywaniu, dostarczaniu wiedzy, tłumaczeniu. Liczba chętnych do szczepieni systematycznie rośnie – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nałęczów, 26.04.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczy w Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii Werandki w Nałęczowie, 26 bm. w konferencji prasowej dotyczącej rehabilitacji pocovidowej. (wj/dw) PAP/Wojtek Jargiło

Szef resortu zdrowia był pytany w piątek w TVN24, czy jest plan, by szczepienia przeciw COVID-19 były obowiązkowe.

„Takiego planu na razie nie ma. Na razie musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników. Zresztą ona w najbliższym czasie będzie już finiszowała. Potem trzeba proces szczepień przeprowadzić, więc tutaj jest dużo roboty na najbliższy miesiąc, dwa” – powiedział Niedzielski.

Pytany, czy rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień, odparł: „Na razie nie, absolutnie nie”.

„Mamy od początku sformułowane wyraźne założenie, które po prostu działa, bo widać, że liczba osób przekonujących się do szczepienia bardzo systematycznie rośnie od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień. Na razie skuteczna jest metoda, którą stosujemy, czyli przekonywanie, dostarczanie wiedzy, po prostu tłumaczenie” – powiedział minister zdrowia.

Zaznaczył, że w resorcie trwają prace nad zaangażowanie podstawowej opieki zdrowotnej w akcję zachęcania do szczenienia osób starszych, które jeszcze tego nie zrobiły. Mówił, że lekarze rodzinni otrzymają możliwość stworzenia listy osób w wieku powyżej 60 lat, które dotąd się nie zaszczepiły i na podstawie tych list będą mogli dotrzeć do tych pacjentów i zachęcać ich do szczepienia. (PAP)

Marzena Kozłowska
mzk/ joz/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -