poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNa granicy polsko-białoruskiej rozpoczęła się budowa siatki chroniącej zwierzęta

Na granicy polsko-białoruskiej rozpoczęła się budowa siatki chroniącej zwierzęta

Na granicy polsko-białoruskiej rozpoczęła się budowa siatki chroniącej zwierzęta przed okaleczeniem, siatka powstaje po obu stronach ogrodzenia – poinformował w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak.

Pas drogi granicznej na polsko–białoruskiej granicy w Kopczanach (gm. Lipsk). Fot. Artur Reszko/PAP

„Na granicy polsko-białoruskiej rozpoczęliśmy już budowę siatki chroniącej zwierzęta przed okaleczeniem. Siatka powstaje po obu stronach ogrodzenia” – poinformował szef MON na Twitterze.

Ogrodzenie na granicy z Białorusią zaczęto instalować w ubiegłym tygodniu w regionie wsi Zubrzyca Wielka w woj. podlaskim. Ustawiany przez wojsko płot składa się z trzech warstw drutu ostrzowego (concertina) ułożonych pierścień na pierścieniu. Słupki będące podstawą dla concertiny są wkopane w ziemię na ponad metr. Płot ma wysokość 2,5 metra. Pod płotem, po zewnętrznej stronie leżą trójwarstwowe zasieki, które utrudniają podejście do ogrodzenia. W pierwszym etapie zaplanowana jest budowa 150 km odcinka. W planach jest też przewidziany kolejny etap budowy o długości 97 km.

Ogrodzenie to – jako zagrażające dla ludzi i zwierząt – krytykują m.in. politycy Zielonych, którzy poinformowali, że złożyli już interpelację w sprawie niebezpiecznego ogrodzenia z drutu na granicy. Zapowiedzieli też złożenie do prokuratury zawiadomienia w tej sprawie.

Karol Kostrzewa/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -