poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaGorący TematMorawiecki rozmawiał z Blinkenem nt. sytuacji na Ukrainie

Morawiecki rozmawiał z Blinkenem nt. sytuacji na Ukrainie

Rozmowa z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem dotyczyła obecnej sytuacji na Ukrainie i wzmocnienia wschodniej flanki, wzmocnienia obecności wojsk amerykańskich, wojsk NATO – powiedział w sobotę w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem w Hotelu Bristol w Rzeszowie, 5 marca. Szef dyplomacji USA przebywa z wizytą w Europie. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Morawiecki powiedział na briefingu prasowym, że spotkanie z Blinkenem dotyczyło oczywiście obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i wzmocnienia wschodniej flanki – wzmocnienia obecności wojsk amerykańskich, wojsk NATO.

„Dzisiaj już ta obecność jest bardzo rozległa, mamy ponad 10 tys. żołnierzy amerykańskich i zabiegamy o to, żeby było tutaj ich jak najwięcej. Zabiegamy także o odpowiedni sprzęt wojskowy, który trafia do nas cały czas, żeby bronić naszego nieba, żeby być jeszcze bardziej bezpiecznym” – powiedział Morawiecki.

„Przedmiotem naszej rozmowy były także sankcje, które stają się coraz bardziej bolesne dla Moskwy, to bardzo ważne ponieważ NATO nie jest w stanie wojny z Rosją (…). Jednak chcemy dopomóc w zakończeniu tej wojny i w utrzymaniu suwerenności Ukrainy” – podkreślił premier.

Karol Kostrzewa, Agnieszka Pipała/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -