piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMorawiecki najlepszy na szefa rządu

Morawiecki najlepszy na szefa rządu

Ponad 31 proc. respondentów nie widzi lepszego kandydata na premiera niż obecny szef rządu Mateusz Morawiecki – wynika z sondażu United Surveys dla „Wprost”. Drugi wynik, niższy o ponad 7 punktów procentowych, należy do Rafała Trzaskowskiego.

Bruksela, Belgia, 11.12.2020. Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w drugim dniu unijnego szczytu w Brukseli, 11 bm. Dzień wcześniej, na szczycie UE doszło do porozumienia przywódców unijnych ws. budżetu UE i funduszu odbudowy. Na mocy tego porozumienia uruchomiony zostanie kolejny wieloletni budżet UE na lata 2021-2027 oraz fundusz odbudowy wart 750 mld euro. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

Rezultaty sondażu opublikowano w niedzielę na portalu wprost.pl. Ankietowanych zapytano, który z polityków byłby ich zdaniem najlepszym premierem. „Na liście możliwych odpowiedzi wymieniliśmy zarówno obecnego premiera, jak i polityków opozycji oraz szefów partii tworzących koalicję z PiS” – wyjaśnia „Wprost”.

Najwięcej głosów uzyskał obecny szef rządu. Morawiecki jako najlepszy kandydat na to stanowisko jest postrzegany przez 31,3 proc. badanych. Drugie miejsce w rankingu przypadło Trzaskowskiemu z poparciem 23,9 proc. respondentów. Jak zauważyło „Wprost”, polityk PO wyprzedził konkurentów z opozycji o ponad 10 punktów procentowych.

Podium zamyka lider Polski 2050 Szymon Hołownia z wynikiem 11,6 proc. Zaraz po nim plasuje się prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 10,1 proc. badanych. Kolejne miejsce należy do posła Konfederacji Krzysztofa Bosaka, który otrzymał 7,1 proc. wskazań.

Po ok. 1 procencie wskazań zyskali liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz koalicjanci PiS, lider Porozumienia Jarosław Gowin i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

11,9 proc. badanych wybrało odpowiedź „Nie wiem, trudno powiedzieć”.

„Badanie zostało przeprowadzone przez United Surveys dla +Wprost+ w dniu 7.05.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1000 osób” – poinformowano na portalu. (PAP)

Agnieszka Ziemska
agzi/ mok/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -