piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaMiss USA i Miss Teen USA zrezygnowały z tytułów

Miss USA i Miss Teen USA zrezygnowały z tytułów

Tego nikt się nie spodziewał. 6 maja Noelia Voigt, Miss USA 2023, poinformowała w sieci, że zrzeka się swojego tytułu. Dwa dni później taką samą decyzję podjęła UmaSofia Srivastava – Miss Teen USA 2023. W połowie maja głos zabrały matki najpiękniejszych kobiet. W telewizji wyznały, że praca córek stała się ich „koszmarem”.

Noelia Voigt, była już, Miss USA 2023. Fot. Archiwum Facebook Noeli Voigt

Miss USA wybierana jest od 1952 roku. W 1983 r. zaczęło wybierać też Miss Nastolatek USA. Tytuł najpiękniejszej Amerykanki to marzenie wielu kobiet. Konkursy wiążą się także z wieloma wyrzeczeniami, treningami czy dietami. Przygotowania pochłaniają czas, ale i wpływają na wiele aspektów życia. A przecież korona jest tylko jedna, a kandydatek całe mnóstwo.

Ameryka w szoku

Dlatego nikt nie spodziewał się, że Noelia Voigt, Miss USA 2023, zrezygnuje ze swojego tytułu przed końcem kadencji. To pierwsza taka sytuacji w ponad siedemdziesięcioletniej historii konkursu. O swojej decyzji poinformowała początkiem maja w mediach społecznościowych. Choć nic nie zostało powiedziane wprost, ponieważ kobietę wiąże umowa o poufności, to 24-latka sugeruje, że ktoś wyrządził jej krzywdę. „Nigdy nie idźcie na kompromis, jeśli chodzi o swój fizyczny i psychiczny dobrostan” – napisała. Dziennikarze NBC News dotarli do wypowiedzenia złożonego przez Miss USA. Powodem rezygnacji miało być niepodjęcie kroków przez organizatorów konkursu na zgłoszenie Noelii o molestowaniu seksualnym. Co więcej, Amerykanka twierdzi, że była nękana.

Wsparcie młodszej koleżanki

Miss USA wsparła od razu Miss Teen USA UmaSofia Srivastava. Ona również zrzekła się swojego tytułu. Do końca kadencji pozostało jej nieco ponad 2 miesiące. W oświadczeniu w mediach społecznościowych napisała, że „jej osobiste wartości nie są już w pełni zgodne z kierunkiem organizacji”, która organizuje konkurs Miss Teen USA.

Matki przemówiły

Jako że laureatki tytułów najpiękniejszych nie mogą zdradzić więcej o tym, co działo się za kulisami, przemówiły ich matki. W połowie maja udzieliły wywiadu w programie „Good Morning America”. – Praca ich marzeń okazała się koszmarem – mówiły Barbara Srivastava – matka UmySofii oraz Jackeline Voigt – matka Noeli. Ta druga podkreślała, że jej córka była i jest uciszana przez organizatorów. A pierwsze litery zdań oświadczenia Noelii układają się w zdanie „I am silence”. Kobiety zażądały przeprosin od Organizacji Miss Universe, która organizacje konkursy piękności i miała skrzywdzić ich córki. Mama UmySofii mówiła w programie, że młoda miss miała być źle traktowana, a organizatorzy sprawdzali jej media społecznościowe. Co więcej, kobiety zaapelowały o bojkot sierpniowego konkursu. Zdaniem matek – dla swojego dobra. Aby nikogo nie potraktowano tak jak Noelii.

W ogniu krytyki

I choć organizatorzy obydwu konkursów wydali oświadczenie, gdzie zapewniają o szacunku co do decyzji o rezygnacji miss, to  internautów nie przekonali. Zarzucają, że oświadczenia nie odnoszą się wcale do powodów, dla których zrezygnowała UmaSofia, a słowa o szacunku pozostają tylko słowami.

Kinga Dereniowska 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -