czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMinister finansów w Sejmie o budżecie na 2022 rok

Minister finansów w Sejmie o budżecie na 2022 rok

Deficyt w 2022 r. będzie niższy niż 3 proc. PKB, co pokazuje, że rozpoczynamy konsolidację finansów publicznych bez szkody dla wydatków publicznych, społecznych i inwestycyjnych – powiedział w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński o projekcie ustawy budżetowej na rok 2022.

Minister finansów Tadeusz Kościński na sali obrad Sejmu w Warszawie, 14 października. Fot. Paweł Supernak/PAP

Przedstawiając projekt budżetu na 2022 r. w Czwartek w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński podkreślił, że „mimo stosowania proinwestycyjnej i aktywnej polityki budżetowej, pomagającej wyjść nam z kryzysu, już w roku 2022 będziemy spełniać reguły konwergencji określone przez zasady z Maastricht”.

„Nasz deficyt, ten najpełniejszy, obejmujący wszystkie wydatki, stosowany przez Komisję Europejską będzie niższy niż 3 proc. To pokazuje, że rozpoczynamy konsolidację finansów publicznych bez szkody dla wydatków publicznych, społecznych i inwestycyjnych” – opisywał.

Ocenił, że prowadzenie polityki budżetowej, która wspiera wzrost gospodarczy to szansa na szybszy rozwój Polski. „W budżecie na 2022 r. zapewniamy środki na działania proinwestycyjne, konieczne dla dalszego pobudzenia gospodarki oraz na kluczowe programy społeczne dla Polek i Polaków” – podkreślił.

Małgorzata Werner-Woś/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -