poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSAAmerykaMilion ofiar śmiertelnych Covid-19 w USA

Milion ofiar śmiertelnych Covid-19 w USA

Jak wynika z obliczeń Agencji Reutera, liczba śmiertelnych ofiar pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła w ciągu dwóch lat milion osób. Z tego powodu w czwartek, 12 maja, prezydent Stanów Zjednoczonych nakazał opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów.

Stany Zjednoczone, w których liczba ofiar koronawirusa przekroczyła milion, są krajem o największej liczbie odnotowanych zgonów z powodu Covid-19. Fot. Archiwum WEM

„Dziś wyznaczony został tragiczny kamień milowy: milion Amerykanów straciło życie z powodu Covid-19. Jeden milion pustych krzeseł wokół stołu. Każde z nich to niezastąpiona strata” – napisał prezydent w oświadczeniu. Jak dodał, USA nie mogą być obojętne na te straty i muszą o nich pamiętać. Flagi mają pozostać opuszczone do 16 maja.

11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie ogłosiła pandemię Covid-19. Wirus szybko rozprzestrzenił na cały świat, nie oszczędzając też Ameryki. Do czerwca 2020 r. liczba ofiar śmiertelnych w USA przekroczyła liczbę strat amerykańskich podczas I wojny światowej, a do stycznia 2021 r. także w II wojnie światowej, osiągając pułap 405 tys. zgonów. Teraz przekroczona została kolejna bariera – miliona zgonów. Tym samym Stany Zjednoczone są krajem o największej liczbie odnotowanych zgonów z powodu Covid-19.

Według danych WHO globalna liczba potwierdzonych śmiertelnych ofiar wynosi 6.7 mln, ale prawdziwa, uwzględniająca również te osoby, które zmarły z powodów pośrednio związanych z koronawirusem, sięga 15 milionów.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -