piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyMiasta będą mogły przekroczyć budżety

Miasta będą mogły przekroczyć budżety

Senacka komisja budżetowa zatwierdziła w połowie grudnia projekt ustawy (S3380), który przesunie szereg wydatków poza ich roczny pułap. Równocześnie demokratyczni prawodawcy podkreślili, że osobny limit podwyżek podatku od nieruchomości pozostanie w mocy. Republikanie biorący udział w dyskusji nad projektem byli mu przeciwni.

Senat w New Jersey uchwalił ustawę, która pozwoli miastom w całym stanie w związku z rosnącymi kosztami przekroczyć limit maksymalnego rocznego wzrostu budżetu, który ustalany jest przez władze stanowe. Fot. Flickr

Jak zadeklarował senator Paul Sarlo (D-Bergen), główny sponsor projektu ustawy i przewodniczący komisji, nie ma zgody stanowych prawodawców na podnoszenie podatków od nieruchomości.

Prawo stanowe ogranicza wzrost budżetu gminy do 2.5% lub korekty kosztów utrzymania obliczanej corocznie przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych i Biuro Analiz Ekonomicznych, w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa.

Miasta New Jersey staną w nadchodzącym roku w obliczu serii drastycznych podwyżek kosztów, w tym cen gazu ziemnego. Szacuje się, że wzrosną one w niektórych częściach stanu nawet o 25%. Równocześnie podwyżki mają dotyczyć także zwiększonych wypłat emerytur spowodowanych słabymi wynikami rynkowymi oraz wzrost składek na świadczenia zdrowotne. Drugie mają przekroczyć 20%.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -