wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPromocjaMedicare jest obowiązkowym ubezpieczeniem od 65. roku życia!

Medicare jest obowiązkowym ubezpieczeniem od 65. roku życia!

Fot. cms.gov

Kto kwalifikuje się do programu Medicare?

Z programu Medicare mogą korzystać osoby, które:

  • mają prawo stałego pobytu co najmniej 5 lat lub obywatelstwo amerykańskie oraz;
  • ukończyły 65 lat lub;
  • nie ukończyły 65 lat, ale kwalifikują się z tytułu niepełnosprawności lub otrzymują rentę inwalidzką co najmniej 2 lata;
  • w dowolnym wieku, jeśli mają diagnozę schyłkowej niewydolności nerek (mocznica) lub ALS.

Osoby, które nie pracowały w USA lub pracowały mniej niż 10 lat, ale posiadają Zieloną Kartę minimum 5 lat, również mogą i powinny zapisać się do ubezpieczenia Medicare.

WAŻNE!

Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare. Jeśli osoba kończąca 65 lat nie zapisze się do rządowego ubezpieczenia Medicare, musi liczyć się z karami, które będą dożywotnio pobierane co miesiąc od emerytury. Osoby zatrudnione i posiadające ubezpieczenie grupowe (powyżej 20 pracowników) nie mają obowiązku zapisania się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone w przyszłości! Warto jednak porównać ubezpieczenie grupowe z ubezpieczeniem Medicare, ponieważ Medicare może być tańszą opcją.

Uwaga: ubezpieczenia COBRA i Obamacare nie są traktowane jako grupowe ubezpieczenie!

Ile kosztuje Medicare?

W 2024 r. standardowa składka Medicare Część B wynosi $174.70/ miesiąc. Osoby z wyższymi dochodami zapłacą większe składki za Części B oraz D, tzw. korektę miesięcznej składki, jeśli dochód w 2022 roku był większy niż $103,000/osobę lub $206,000/małżeństwo. Wysokość dodatkowej składki Part B waha się od 70 do 419 dolarów miesięcznie, w zależności o ile dochód danej osoby lub pary przekracza ustalone progi dochodów.

Roczne odliczenie (współudział) szpitalne w ramach Medicare Część A, które beneficjenci płacą w przypadku przyjęcia do szpitala, wynosi $1,632 w 2024 r.

Roczne odliczenie (współudział) dla Medicare Części B wynosi $240 w 2024 r.

Wiele osób ubezpieczonych w Medicare jest uprawnionych do rządowo-stanowej pomocy finansowej.

Do zakwalifikowania się w CT brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności! Limity dochodu w CT są wysokie, warto więc sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków i leków.

Kiedy w ciągu roku można zarejestrować się do ubezpieczenia Medicare?

Otwarty Okres Zapisów (OEP) trwa od 1 stycznia do 31 marca każdego roku. Tylko w tym czasie można zapisać się do medycznej części Medicare (Part B) w lokalnym biurze Social Security, jeśli ktoś nie zrobił tego w wieku 65 lat – Część B ubezpieczenia zacznie działać od następnego miesiąca.

Również w tym okresie tylko członkowie już zapisani do planów Advantage mogą jednorazowo wypisać się z obecnego planu i zmienić go na inny lub wrócić do podstawowego Medicare i zapisać się do Części D na leki oraz planu suplementarnego. Nowy plan zacznie obowiązywać od 1. dnia następnego miesiąca.

Wstępny Okres Zapisów (IEP) jest indywidualny. Obejmuje miesiąc 65. urodzin oraz trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim.

Można się zapisać do Części A, Części B albo obydwu. Można także zapisać się do planu Medicare Advantage (Część C) lub planu suplementarnego oraz planu na leki (Część D). Zaleca się zapisanie do podstawowego Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.

Rejestracja odbywa się telefonicznie poprzez lokalne biuro SSA lub przez stronę www.ssa.gov/benefits/medicare

Specjalny Okres Zapisów (SEP) trwa cały rok.

W pewnych sytuacjach można się zapisać do planu Medicare poza wstępnym, dorocznym i otwartym okresem zapisów.

Ze specjalnego okresu zapisów mogą skorzystać osoby, które:

  • przeszły na emeryturę i straciły ubezpieczenie zapewniane przez pracodawcę;
  • otrzymują pomoc do Medicare od administracji stanu lub rządową dopłatę do leków Extra Help – szara karta Connect;
  • wyprowadziły się z obszaru objętego usługami planu;
  • uzyskały uprawnienia z powodu niepełnosprawności lub przewlekłego schorzenia.

Strategia wyboru planu Medicare to maksymalizacja korzyści i minimalizacja kosztów!

Wybór planu powinien być dostosowany do indywidualnej sytuacji zdrowotno-finansowej! Oceń plany Medicare w Twojej okolicy i porównaj koszty, takie jak składki, odliczenia, współpłatności, pokrycie leków, zasięg i sieć usługodawców, aby wybrać plan, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi w zakresie opieki zdrowotnej.

Beneficjenci w Connecticut na 2024 rok, w zależności od hrabstwa, mogą wybrać jeden z 41 planów Medicare Advantage lub z 21 planów na leki – Część D. W tym jest wiele planów specjalnych – dla osób uprawnionych do Medicaid i Medicare lub w domach opieki.

Dlaczego warto korzystać z usług specjalisty planów Medicare?

Doświadczeni brokerzy mają szczegółową wiedzę na temat Medicare. Jedną z korzyści płynących ze współpracy z niezależnym agentem jest to, że reprezentuje wiele firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne. Licencjonowany i renomowany specjalista za darmo wyjaśni korzyści i ograniczenia planu, a także pomoże ocenić, wybrać i zapisać do ubezpieczenia, które będzie najlepsze w oparciu o Twoje potrzeby i budżet. W ten sposób nie wydasz zbyt dużo na plan z większą liczbą świadczeń ani nie zapiszesz się na plan, który nie zapewnia wymaganego ubezpieczenia.

Doradca czy agent musi posiadać ważną licencję ubezpieczeniową w stanie, w którym działa. Niezależnie od tego, gdzie mieszka lub pracuje, agent może pomóc Ci znaleźć ubezpieczenie na terenie całego kraju, pod warunkiem, że posiada licencję w Twoim stanie.

Ponieważ Medicare jest bardzo złożone, niezbędne jest posiadanie kompetentnego agenta dobrze zaznajomionego ze wszystkimi zasadami i przepisami Medicare. Tylko taki specjalista będzie mógł udzielić porady w oparciu o swoje rozległe doświadczenie.

Ważne!

Konsumenci powinni uważać na fałszywe komunikaty dotyczące Medicare, wyłudzające dane osobowe lub pieniądze w zamian za którekolwiek z następujących: pomoc w rejestracji; planowanie usług zdrowotnych; zapisanie się na plan leków na receptę Part D lub ubezpieczenie zdrowotne Medicare oraz dostarczenie nowej karty Medicare.

Jak się chronić?

Nigdy nie podawaj danych osobowych, w tym Medicare, Social Security, kont bankowych i numerów kart kredytowych nikomu, kto kontaktuje się z Tobą przez telefon, e-mail, SMS lub osobiście bez wcześniejszego umówienia.

Medicare nigdy nie zadzwoni do Ciebie, aby cokolwiek sprzedać, odwiedzić Twój dom lub zapisać Cię przez telefon, chyba że Ty zadzwonisz wcześniej.

Pomogę wybrać najlepszy plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage, z górną granicą własnych wydatków, obejmujący dodatkowe świadczenia ważne dla seniorów i dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz pomogę uzyskać program oszczędnościowy do Medicare, który zapłaci za składki Medicare i obniży znacznie koszty leków.

Uzyskanie profesjonalnej porady jest bardzo istotne, ponieważ, poza przepisami federalnymi, każdy stan ma inne zasady, a właściwe zrozumienie i spełnienie wymagań Medicare pomoże Państwu uniknąć podstawowych błędów.

BEZPŁATNIE odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare oraz planowaniem emerytalnym.

Zapraszam – tel. 860. 997. 3054 | ola_mroz@yahoo.com
Aleksandra Mroz – Licencjonowany Specjalista Ubezpieczeń Medycznych w CT, MA, RI, SC
185 Silas Deane Hwy., Wethersfield, CT

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -