czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaDziałySport„Mecz o pokój”

„Mecz o pokój”

12 kwietnia Legia Warszawa rozegrała na swoim stadionie charytatywne spotkanie z Dynamem Kijów pod hasłem: „Mecz o pokój”.

Piłkarze obu zespołów stanęli do wspólnego zdjęcia, trzymając transparent z apelem o pokój. Fot. facebook.com/LegiaWarszawa

Mecz miał wyjątkową oprawę. Sportową rywalizację poprzedziła część artystyczna. Na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie wystąpiły ukraińskie artystki: Tina Karol, Julia Sanina (The Hardkiss), Kateryna Pavlenko (Go_A) i DOROFEEVA. Po nich na murawie pojawili się zawodnicy obu drużyn okryci flagami Ukrainy.

Odegrano hymny Polski i Ukrainy, a następnie minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wojny w Ukrainie. Piłkarze obu zespołów stanęli też do wspólnego zdjęcia, trzymając transparent z napisem: „Match for peace. Stop war in Ukraine”.

Również kibice nie zawiedli. Zaprezentowali kartoniadę, która ułożyła się w barwy ukraińskiej flagi. Dodatkowo na jednej z trybun przez cały czas był ogromny transparent z napisem „Stop the war”.

Na ławce rezerwowych Dynama Kijów zasiadł Tomasz Kędziora, który przez ostatnie 5.5 roku był graczem tego klubu. Kapitanem Legii w tym spotkaniu był reprezentant Ukrainy Igor Charatin. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Dynama Kijów.

Środki uzyskane ze sprzedaży biletów trafią na konto ambasady Ukrainy w Warszawie, która przeznaczy je na wsparcie organizacji pomagających uchodźcom.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -