sobota, 24 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMassachusetts podejmuje kolejne starania w walce z kryzysem migracyjnym

Massachusetts podejmuje kolejne starania w walce z kryzysem migracyjnym

Gubernator Massachusetts Maura Healey ogłosiła pod koniec września, że stan rozszerzy bezpłatne usługi prawne dla migrantów przebywających w schroniskach dla uchodźców. Jest to najnowszy krok administracji, mający na celu poradzenie sobie z kryzysem humanitarnym.

Agencje będą udzielać pomocy prawnej w składaniu zezwoleń na pracę i wniosków o azyl. Fot. Pexels

Healey ogłosiła, że stanowe Biuro ds. Uchodźców i Imigrantów oraz Biuro Wykonawcze ds. Zdrowia i Opieki Społecznej zapewnią dodatkową pomoc prawną osobom przybywającym i trafiającym do schronisk.

Usługi będą świadczone przez agencje, które już zapewniają uchodźcom obsługę prawną. Urzędnicy twierdzą, że jest to część próby odciążenia systemu, który w ostatnich miesiącach był mocno wyeksploatowany.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele rodzin przybyło do Massachusetts w poszukiwaniu miejsca do życia i pracy, dlatego chcemy pomóc ludziom jak najszybciej urzeczywistnić to marzenie – stwierdziła Healey w oświadczeniu.

Usługi zostaną rozszerzone do ośmiu organizacji obejmujących 40 schronisk i pomogą w składaniu zezwoleń na pracę i wniosków o azyl.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -