niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMassachusetts otrzyma fundusze federalne na modernizację kolei łączącej Springfield i Boston

Massachusetts otrzyma fundusze federalne na modernizację kolei łączącej Springfield i Boston

Massachusetts otrzymało federalną dotację w wysokości 108 mln dolarów na wsparcie kolei łączącej wschodnią część stanu z zachodem. Tym samym większa dostępność połączeń kolejowych między Springfield a Bostonem zrobiła się bardziej realna.

Gubernator Massachusetts Maura Healey podczas konferencji prasowej w Springfield. Fot. mass.gov

Informację o dofinansowaniu przekazała 22 września podczas eventu na Union Station w Springfield reprezentant stanu Richard Neal, w towarzystwie gubernator Massachusetts Maury Healey i wybranych urzędników.

Healey od dawna wspierała projekt modernizacji, m.in. podpisując się pod finansowaniem DOT w wysokości 12.5 mln dolarów, które zostało uwzględnione w budżecie stanu na rok budżetowy 2024.

Jak wynika z danych przekazanych przez biuro Neala, dotacja dla Massachusetts była drugą co do wielkości spośród 70 przyznanych w całym kraju przez Federalną Administrację Kolei.

Pierwsza faza realizacji projektu, na który stan otrzymał fundusze, obejmie dodanie dwóch dodatkowych połączeń w obie strony między Bostonem a Springfield. Federalne środki wesprą także modernizację połączeń z Hartford i New Haven w stanie Connecticut. Jak wynika z urzędniczych zapowiedzi, wprowadzenie ulepszeń i uruchomienie nowych usług zajmie kilka lat.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -