wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAAmerykaMassachusetts i Rhode Island znalazły się w czołówce zestawienia stanów z najlepszą...

Massachusetts i Rhode Island znalazły się w czołówce zestawienia stanów z najlepszą opieką zdrowotną

Wielu Amerykanów jest niezadowolonych z amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Jak wynika z niedawnego badania Harris Poll, ponad 70% dorosłych twierdzi, że system opieki zdrowotnej nie zaspokaja ich potrzeb przynajmniej w jednej z kategorii.

Massachusetts i Rhode Island zajęły odpowiednio drugi i trzecie miejsce w kraju w zestawieniu stanów z najlepszą opieką zdrowotną. Fot. Archiwum WEM

Sytuacji w poszczególnych stanach postanowił przyjrzeć się Forbes Advisor. W rejonach o najgorszym poziomie opieki zdrowotnej dostęp do niej może być trudniejszy ze względu na wysokie koszty, brak ubezpieczenia zdrowotnego, zbyt małą liczbę świadczeniodawców oraz bariery w uzyskaniu terminowej i skutecznej opieki.

Aby określić, które stany są najlepsze i najgorsze pod względem opieki zdrowotnej, Forbes Advisor porównał wszystkie 50 pod kątem 24 wskaźników obejmujących cztery kluczowe kategorie: dostęp do opieki zdrowotnej, osiągnięcia opieki zdrowotnej, koszty opieki zdrowotnej i jakość opieki szpitalnej.

Jak się okazuje, jeden z najlepszych wyników uzyskało Massachusetts. Znalazło się na drugim miejscu – po Minnesocie. Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło Rhode Island, a czwarte Connecticut.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -