piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMaseczki w pomieszczeniach zostaną na wakacje?

Maseczki w pomieszczeniach zostaną na wakacje?

Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z powodu stwierdzenia u pacjenta bielskiego szpitala wirusa tzw. świńskiej grypy, uczniom i nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Bielsku Białej zalecono noszenie maseczek chirurgicznych. Fot. Andrzej Grygiel/PAP

„Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić” – powiedział minister.

Zaznaczył, aby nie dać się zapędzić w ślepą uliczkę, że wszystkie obostrzenia muszą być od razu całkowicie znoszone. Trzeba przede wszystkim bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią. Nawiązał tutaj do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale teraz sytuacja się odwróciła.

Dodał, że „musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli”. Zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń”.

Klaudia Torchała/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -