niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySportMarne prognozy dla Polaków przed igrzyskami olimpijskimi

Marne prognozy dla Polaków przed igrzyskami olimpijskimi

Trzy medale – według „Athletics Weekly” tyle krążków mają szansę wywalczyć na igrzyskach olimpijskich sportowcy znad Wisły. Brytyjski miesięcznik prognozuje, że padną one łupem polskich specjalistów w rzucie młotem.

Według brytyjskich ekspertów Anita Włodarczyk nie zostanie czwarty raz mistrzynią olimpijską. Fot. anitawłodarczyk/facebook

Na olimpiadzie w Tokio polscy lekkoatleci poszaleli, bo zdobyli aż 9 medali. Oprócz oczekiwanych miejsc na podium w rzucie młotem (Nowicki, Fajdek, Włodarczyk i Kopron) czy sztafety kobiet 4×400 metrów (srebro), Biało-Czerwoni sprawili kilka niespodzianek.

Po sensacyjne złoto sięgnął m.in. Dawid Tomala w chodzie na 50 km czy sztafeta mikst 4×400 metrów. Do tego srebro wywalczyła Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem i Patryk Dobek w biegu na 800 metrów.

Szanse na powtórkę są raczej niewielkie. „Athletics Weekly” prognozuje, że na tegorocznych igrzyskach polscy lekkoatleci zdobędą „tylko” trzy krążki, a wszystkie wywalczymy w rzucie młotem.

Po złoto ma sięgnąć Wojciech Nowicki, a po brązowe medale Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Czwarte miejsce w biegu na 400 metrów ma zająć Natalia Kaczmarek, a szóste Ewa Swoboda w biegu na 100 metrów, podobnie jak Adrianna Sułek-Schubert w siedmioboju i sztafeta mikst 4×400 m.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

tom

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -