czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsMaraton w Bostonie w przyszłym roku tylko dla zaszczepionych

Maraton w Bostonie w przyszłym roku tylko dla zaszczepionych

Znamy już datę przyszłorocznej, 126. edycji maratonu w Bostonie, jednej z największych i najstarszych imprez biegowych na świecie.

W przyszłym roku maraton w Bostonie odbędzie się 18 kwietnia i wziąć udział w nim będą mogły tylko osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Fot. facebook.com/BostonMarathon

W zeszłym roku maraton się nie odbył ze względu na pandemię. W tym roku zdecydowano o przeniesieniu imprezy z kwietnia (tradycyjnie maraton w Bostonie odbywał się zawsze w trzeci poniedziałek kwietnia) na październik. W przyszłym roku maraton odbędzie się w tradycyjnej, kwietniowej dacie – dokładnie 18 kwietnia 2022 r., ale organizatorzy zapowiedzieli, że warunkiem uczestnictwa będzie szczepienie przeciwko Covid-19. „Chcemy nadal przyczyniać się do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa” – poinformowano w oświadczeniu.

W tym roku uczestnicy mieli wybór – mogli albo przedstawić zaświadczenie o szczepieniu, albo wykonać test. Z danych organizatorów wynika, że większość, bo ponad 90% biegaczy, była zaszczepiona.

WEM

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -