niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaMaląg: dzieci są naszą przyszłością

Maląg: dzieci są naszą przyszłością

Dzieci są naszą przyszłością, dlatego stawiamy na politykę prorodzinną. Chcemy, żeby Polska była przyjazna rodzinom, a dzieci miały zapewnioną opiekę i stworzone możliwości rozwoju – powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podczas posiedzenia Rady Ministrów, 18 bm. w Warszawie. Rząd zajmie się m.in. projektem zmian w ustawie o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz projektem ustawy o systemach homologacji i nadzoru rynku niektórych silników spalinowych. Fot. Paweł Supernak/PAP

„Dzień Dziecka to przede wszystkim święto dzieci, ale to także doskonała okazja dla nas dorosłych, żebyśmy w naszym codziennym zabieganiu na chwilę się zatrzymali i przypomnieli sobie, że dzieci są naszą przyszłością, a decyzje, jakie podejmujemy, będą miały wpływ na to, jaką Polskę zostawimy naszym dzieciom i wnukom” – podkreśliła minister Maląg.

Dlatego – jak dodała – rząd stawia na politykę prorodzinną. „Chcemy, żeby Polska była przyjazna rodzinom, a dzieci miały zapewnioną opiekę i stworzone możliwości rozwoju” – przekonywała szefowa MRiPS.

Zdaniem Maląg rządowe programy prorodzinne są odpowiedzią na potrzeby rodzin i dzieci. „+Rodzina 500 plus+, w ramach której do rodzin trafiło 148 mld zł, to realne wsparcie dla milionów dzieci. Maluch plus dzięki, któremu w całej Polsce mamy już ok. 200 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi to pomoc dla rodziców łączących pracę zawodową z wychowywaniem dzieci. To tylko przykłady, ale pokazują kierunek naszej polityki prorodzinnej – dopasowanej do potrzeb rodzin” – wskazała minister.

Zwróciła uwagę, że kontynuacją tych działań mają być także rozwiązania zawarte w Polskim Ładzie. Dodała, że „mają one służyć stworzeniu takich warunków, aby każde pojawiające się w rodzinie dziecko było witane z miłością i otwartością, a nie z lękiem o przyszłość”.

„Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy, czyli 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko do wykorzystania między 12. a 36. miesiącem życia dziecka, propozycje zapewniające stabilność mieszkaniową czy zwiększenie nakładów na tworzenie nowych żłobków to rozwiązania, które pokazują, że zależy nam na poprawie sytuacji rodzin, ich wzmocnieniu” – podkreśliła szefowa MRiPS.

Karolina Kropiwiec/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -