piątek, 24 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaZarzut zabójstwa ws. śmierci 18-latki spod Kamienia Pomorskiego

Zarzut zabójstwa ws. śmierci 18-latki spod Kamienia Pomorskiego

Zarzut zabójstwa usłyszał ok. 30-letni mężczyzna ws. śmierci 18-latki, której ciało odnaleziono w niedzielę pod Kamieniem Pomorskim – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Mężczyzna przyznał się do winy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Alicja Macugowska-Kyszka podczas konferencji prasowej w Szczecinie, 1 bm. Spotkanie dotyczyło wypadku w Dziwnowie 28 bm. W aucie, które przebiło bariery i wpadło do Zalewu Kamieńskiego śmierć poniosły cztery osoby. Fot. Marcin Bielecki/PAP

„Zatrzymany został ok. 30–letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa” – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka. Jak dodała, podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie udziela jednak informacji o ich treści.

Prok. Macugowska-Kyszka potwierdziła, że młoda kobieta, której ciało znaleziono w niedzielę pod Kamieniem Pomorskim, to 18–latka z miejscowości Świniec. Jej zaginięcie kilka dni temu zgłosiła rodzina, dziewczyna była poszukiwana przez policję.

„Oględziny miejsca oraz ciała zmarłej kobiety zostały przeprowadzone przez prokuratora z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Potwierdziły one wcześniejszą wersję, że do śmierci pokrzywdzonej doszło w wyniku karygodnego działania osoby trzeciej” – wskazała rzeczniczka prokuratury.

Jak podawała wcześniej policja, dziewczyna wyjechała skuterem po zakupy z miejscowości Świniec, nie wróciła jednak do domu i nie skontaktowała się z rodziną.

„Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami” – napisał w poniedziałek na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do tej sprawy.

Lokalne portale podawały w niedzielę, że podejrzany miał już odbyć karę za gwałt i zabójstwo młodej dziewczyny. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nie komentuje tych doniesień i nie udziela na ten temat informacji.

Elżbieta Bielecka/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -