niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsLoteria szkolno-parafialna w Bostonie zakończona sukcesem

Loteria szkolno-parafialna w Bostonie zakończona sukcesem

System grzewczy w budynku szkolnym, w którym odbywają się zajęcia w ramach Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie i Centrum Parafialne przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej, wymaga naprawy, w związku z czym szkoła we współpracy z parafią zorganizowała loterię, z której dochód zostanie przeznaczony na niezbędną renowację.

Loteria szkolno-parafialna trwała przez dwa miesiące, a 28 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie tej akcji. Jak informują organizatorzy, dochód ze sprzedaży 653 losów i dotacji pieniężnej od indywidualnego sponsora wyniósł w sumie 9,390 dolarów. W ramach loterii rozlosowano 53 nagrody rzeczowe, w tym dwie główne nagrody w postaci biletów lotniczych linii Jet Blue, które trafiły do jednej z parafianek i mamy ucznia z polskiej szkoły.

Loterię hojnie wsparli sponsorzy, a wartość ufundowanych przez nich nagród niejednokrotnie przekraczała cenę jednego losu. Donatorami cennych nagród były sklepy: Podhale Deli, Euromart, DJ Market, Baltic Deli, restauracja Cafe Polonia, agencja Ziggy Tours i Syrena Travel, salon Stoughton Massage Therapy, firma alarmowa CC-Teknologes, Tiffany Store, Artizan Building Supply, Brix Store oraz anonimowi sponsorzy indywidualni.

Organizatorzy loterii podkreślają też, że na szczególne wyróżnienie zasługuje wkład rodziców i pracowników Szkoły Języka Polskiego w organizację tego projektu, jego przebieg i wpływ na wypracowany dochód, bowiem to właśnie oni kupili ponad 50% sprzedanych losów. Ponadto poszczególne klasy ufundowały nagrody rzeczowe w postaci koszy niespodzianek o dużej wartości.

Z budynku szkolnego i Centrum Parafialnego im. św. Jana Pawła II korzystają liczne organizacje parafialne i polonijne. To wspólne dobro, o które warto dbać. Organizatorzy loterii, dziękując wszystkim, którzy wsparli tę akcję na przełomie roku, zapowiadają też, że jesienią odbędzie się prawdopodobnie jej kolejna odsłona, zatem będzie okazja do kolejnego gestu dobra.

JS
Fot. Marcin Bolec

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -