piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałySport„Lewy” z rekordem wszechczasów

„Lewy” z rekordem wszechczasów

41 goli w jednym sezonie Bundesligi – to nowy rekord ustanowiony w miniony weekend przez Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz przez cały sezon imponował formą i skutecznością, a pobity rekord trafień – w 90. minucie ostatniego meczu sezonu – stanowi swoistą „kropkę nad i”, zwieńczając pasmo sukcesów „Lewego”.

Robert Lewandowski strzelił rekordową bramkę w 90. minucie meczu. Fot. Instagram

Rekordowa bramka padła w meczu Bayernu z FC Augsburg. Co ciekawe, na bramce rywali stał również Polak – Rafał Gikiewicz, który w pierwszej połowie meczu obronił aż cztery strzały „Lewego”. Lewandowskiemu udało się go pokonać dopiero w ostatniej minucie meczu, a cały mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 5:2.

Rekord pobity przez Lewandowskiego wcześniej należał do Gerda Muellera, który w sezonie 1971/72 strzelił 40 goli. Przez 49 lat nikt nie był nawet w stanie zbliżyć się do tego niesamowitego rekordu.

Lewandowski zagrał w tym sezonie w 29 spotkaniach Bundesligi, a do siatki rywali trafiał łącznie w 24 z nich. Ponadto Polak po raz szósty w karierze został królem strzelców Bundesligi.