sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaFlorydaLegendarny polski zespół rockowy Lombard wystąpi na Florydzie

Legendarny polski zespół rockowy Lombard wystąpi na Florydzie

Jesień zapowiada się całkiem interesująco, jeśli chodzi o koncerty polskich gwiazd w USA. W amerykańskie tournée wyruszyła też legenda polskiej sceny rockowej – zespół Lombard. Był gwiazdą głośnego festiwalu Taste of Polonia w Chicago, a na jego trasie znajduje się też Floryda.

Zespół Lombard wylansował wiele przebojów, w tym kultowe „Przeżyj to sam”. Fot. facebook – Lombard

W niedzielę, 17 września, koncert zespołu odbędzie się w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres. Początek mającego potrwać dwie godziny koncertu planowany jest na godz. 19:00, ale klub i bar będą czynne już od godz. 17:00. Bilety w cenie $60 od osoby będą do nabycia przy wejściu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 630-421-0509.

Zespół Lombard powstał w 1981 r. w Poznaniu i przez ponad cztery dekady wypracował sobie status legendy polskiej muzyki pop-rockowej. Lombard nagrał kilkanaście płyt sprzedanych w nakładzie kilku milionów egzemplarzy i wylansował wiele przebojów, największe z nich to „Przeżyj to sam” do słów Andrzeja Sobczaka i „Szklana pogoda” do słów Marka Dutkiewicza. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą. W 2019 roku zespół otrzymał wyróżnienie państwowe Gloria Artis za promocję na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.

Cóż można dodać? Chyba tylko… idź na koncert i przeżyj to sam!

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -