piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyKościół św. Cyryla i Metodego w Boonton zaprasza na piknik parafialny

Kościół św. Cyryla i Metodego w Boonton zaprasza na piknik parafialny

W niedzielę, 24 września, na terenie przy kościele św. Cyryla i Metodego w Boonton odbędzie się rodzinny piknik parafialny. Zeszłoroczna edycja pikniku była bardzo udana i przyciągnęła liczne grono uczestników. Czy w tym roku uda się powtórzyć ten sukces?

Niewielki kościół św. Cyryla i Metodego w Boonton od ponad 100 lat służy parafialnej wspólnocie. 24 września odbędzie się rodzinny piknik, z którego zyski zostaną przeznaczone na konieczne remonty. Fot. Archiwum parafii

Festyn rozpocznie się o godz. 12.30, po mszy św. odprawianej o 10.30 po polsku. Wstęp na piknik jest wolny, miejsca parkingowe są dostępne na ulicy. Organizatorzy liczą na dobrą pogodę i planują, że piknik tradycyjnie odbędzie się na świeżym powietrzu, lecz w przypadku deszczu festyn zostanie przeniesiony na salę do budynku szkolnego przy kościele.

W trakcie imprezy będzie można skosztować smacznych, typowo polskich potraw, dostępne będą np. własnego wyrobu pierogi („ruskie” i z mięsem), kiełbasa z grilla z ogórkiem, bigos, gołąbki, zapiekanki, a dla dzieci będą dodatkowo gofry, frytki, grillowany ser, slushies. Na miejscu nabyć można będzie również piwo i drinki. Coś miłego znajdzie się też dla wielbicieli słodkości – na deser kawa lub herbata i ciasto. 

W zeszłym roku piknik przyciągnął liczne grono uczestników. Fot. Archiwum parafii

O oprawę muzyczną zadbają DJ-e, przygotowane zostaną także atrakcje dla dzieci, w tym dmuchany zamek (bouncy castle) dostępny od godz. 11.00 do 19.00, gry, malowanie twarzy o godz. 15.00 i inne niespodzianki! Będzie też loteria fantowa.

Celem pikniku jest zebranie funduszy na konieczne remonty w kościele i inne projekty. Organizatorzy z góry wszystkim dziękują za uczestnictwo i hojne donacje!

Agnieszka Wilkins
opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -