czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaFestiwal Kuchni Polskiej

Festiwal Kuchni Polskiej

W niedzielę, 10 września, odbyła się pierwsza impreza zorganizowana przez Polonia Society of Korona, Inc. po wakacyjnej przerwie. Festiwal Kuchni Polskiej, w tym roku z gołąbkami w roli głównej, przyciągnął na klubową Polankę w Bunnell mnóstwo osób, zarówno lubujących się w polskiej kuchni, jak i po prostu stęsknionych towarzystwa po kilku letnich miesiącach.

Gości przywitał Marcin Waszkiewicz, prezes Polonia Society of Korona, Inc. Uczczono chwilą ciszy pamięć ofiar zamachu z 11 września 2001 r., którego 22. rocznica przypadała dzień później. – Następnie uroczyście podziękowaliśmy za 20-letnią posługę ojcu Arturowi – kapelanowi naszego klubu, który wyjeżdża na stałe do Polski. Były kwiaty, życzenia, wyrazy wsparcia i wdzięczności za to, co robił dla naszej społeczności – relacjonuje Monika Niewiadomska, sekretarz Polonia Society of Korona, Inc.

Głównym punktem spotkania był konkurs na najlepsze gołąbki. Do rywalizacji zgłosiło się aż czternaście uczestniczek. Każda z nich przygotowała gołąbki wg własnego przepisu. Smak przygotowanych potraw oceniało pięcioosobowe jury. Zwyciężczynią została Stenia Skałowski. Drugie miejsce zdobyła Małgorzata Holik, a trzecie zajęła Ewa Kieloch. Wszystkie laureatki zgodnie stwierdziły, że kluczem do ich sukcesu są lata praktyki w przygotowywaniu gołąbków. Każda z uczestniczek otrzymała nagrody za udział w konkursie, a trzy najlepsze czeki. – Stenia i Małgosia przekazały swoje wygrane jako donację na rzecz Polonia Society of Korona, Inc., a Ewa dla Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej – podkreśla Monika Niewiadomska.

opr. JLS
Fot. Polonia Society of Korona, Inc.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -