wtorek, 16 sierpnia, 2022
Strona głównaUSANowy JorkKradzież w kościele na Brooklynie

Kradzież w kościele na Brooklynie

Sobota 28 maja przyniosła wiernym i pastorowi kościoła katolickiego na Brooklynie złe informacje. Dwa zniszczone rzeźbione anioły znajdujące się obok ołtarza i unoszący się w świątyni swąd przecinanego metalu jasno świadczyły o włamaniu. Celem włamywaczy padło zabytkowe tabernakulum warte 2 miliony dolarów. O sprawie opowiedział w programie CBS New York ksiądz Frank Tumino, pastor kościoła katolickiego św. Augustyna w Park Slope.

Archidiecezja brooklińska opublikowała zdjęcie wartego 2 miliony dolarów tabernakulum oraz pozostałe po nim miejsce po włamaniu. Fot. Archdiocese of Brooklyn

Jak wyjaśniono w programie, skradzione tabernakulum – niezwykle ozdobna zamykana szafeczka przeznaczona do przechowywania w kościele konsekrowanych hostii do komunii – zostało wykonane z 18-karatowego złota. Przedmiot miał pochodzić z końca XIX wieku, z czasu budowy parafii – wynika z oświadczenia brooklyńskiej diecezji, określającej tabernakulum niezastąpionym ze względu na jego wartość historyczną i artystyczną.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do włamania doszło w piątek 27 maja.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -