piątek, 30 lipca, 2021
Strona głównaUSAConnecticutKontrowersyjna ustawa

Kontrowersyjna ustawa

Connecticut stał się szóstym stanem, który zniósł możliwość uniknięcia szczepienia dzieci na podstawie tak zwanego religijnego wyjątku, który pozwalał rodzicom nie szczepić dzieci, jeżeli było to niezgodne z ich religijnymi poglądami.

Connecticut stał się szóstym stanem, który zniósł możliwość uniknięcia szczepienia dzieci na podstawie tak zwanego religijnego wyjątku. Fot. Archiwum WEM

Gubernator stanu Ned Lamont podpisał ustawę w środę, 28 kwietnia, tuż po zaaprobowaniu jej przez zdominowaną przez demokratów stanową legislaturę. 2,000 osób protestujących pod Kapitolem nie było w stanie powstrzymać uchwalenia kontrowersyjnej ustawy. Przeciwnicy ustawy, w tym wielu mieszkających w Connecticut Polaków, argumentowało, że ustawa naruszy religijne i rodzicielskie prawa obywateli.

Nowe prawo wejdzie w życie w roku szkolnym 2022/2023, choć jego przeciwnicy zadeklarowali już, że wniosą sprawę do sądu. Nowe przepisy dotyczyć będą publicznych oraz prywatnych przedszkoli, szkół oraz szkół wyższych, które wymagają, aby uczęszczający do nich uczniowie byli zaszczepieni.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -