poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKonrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Konrad Fijołek został prezydentem Rzeszowa w pierwszej turze przedterminowych wyborów – wynika z oficjalnych wyników wyborów – podała w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie.

Kandydat w przedterminowych wyborach na prezydenta aglomeracji, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek (C) wraz z żoną Magdaleną Fijołek (2L) w swoim sztabie wyborczym w Rzeszowie, 13 czerwca. Według wyników Exit poll Konrad Fijołek zdobył 55,8 proc. głosów. Oficjalne wyniki wyborów będą znane i przedstawione przez PKW dopiero po policzeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych. Fot. Darek Delmanowicz/PAP

Przy frekwencji 54 proc. Fijołek uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów.

Jego konkurenci Ewa Leniart otrzymała 23,62 proc., Marcin Warchoł 10,72 proc. a Grzegorz Braun 9,15 proc.

Liczba oddanych głosów na poszczególnych kandydatów wyniosła: 7 296 głosów – Grzegorz Braun, 45 059 głosów – Konrad Fijołek, 18 831 głosów – Ewa Leniart i 8 546 głosów – Marcin Warchoł.

Uprawnionych do głosowania było 148 263 wyborców.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zostały zorganizowane, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację po tym, gdy przeszedł COVID–19.

O fotel prezydenta ubiegało się czworo kandydatów: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Wybory pierwotnie planowano na niedzielę 9 maja, ale z powodów epidemicznych przesunięto na 13 czerwca.

Agnieszka Pipała, Alfred Kyc, Aleksander Główczewski, Marcin Kucharzewski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -