niedziela, 24 września, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkKonkurs na najpiękniejszy różaniec na Manhattanie

Konkurs na najpiękniejszy różaniec na Manhattanie

W Szkole Polskiej im. O. Augustyna Kordeckiego działającej przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie został zorganizowany w październiku konkurs na najpiękniejszy różaniec. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, wykonując unikatowe kolorowe różańce. Wśród materiałów, z których zostały wykonane różańce, były: kasztany, guziki, szklane koraliki, papier, nasiona, groch, plastikowe motylki, drewniane kulki i makaron. Niektórzy zrobili jedną dziesiątkę różańca, inni natomiast cały pięcioczęściowy różaniec, wzbogacony o własnoręcznie wykonany krzyż i ubogacony medalikiem z Matką Bożą.

Uczniowie ze Szkoły Polskiej im. O. Augustyna Kordeckiego z różańcami. Fot. Archiwum Szkoły Polskiej im. O. A. Kordeckiego.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w sobotnie południe 29 października. W przeddzień parafianie zebrani na wieczornej liturgii wybrali różaniec, który został wykonany z grochu przez Klarę Budzyńską, uczennicę klasy III przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

W konkursie zorganizowanym przez o. Michała Czyżewskiego na najpiękniejszy różaniec wzięła udział Klara, która wykonała dwa różańce. Jeden z nich został wyróżniony i zajął pierwsze miejsce. Klara jest uczennicą naszej szkoły od 4 lat. Wyróżnia się wzorową frekwencją, punktualnością i rzetelnym przygotowaniem do każdych zajęć w szkole. Gratuluję jej i życzę dalszych sukcesów – relacjonuje wychowawczyni klasy Katarzyna Sieczka.

O. Michał Czyżewski, Andrzejek Michoń oraz ks. Michał Ulaski, misjonarz z Alaski. Fot. Archiwum Szkoły Polskiej im. O. A. Kordeckiego. Fot. Archiwum Szkoły Polskiej im. O. A. Kordeckiego.

Andrzejek Michoń z klasy II również wziął udział w konkursie i wykonał cztery różańce. – Andrzejek widzi jak w domu modlimy się, sam też potrafi odmawiać różaniec – mówi mama Małgorzata. – Kiedy w szkole ogłoszono konkurs, bardzo się zainteresował i postanowił go zrobić. Pewnego dnia wybraliśmy się razem na poszukiwanie materiału, z którego moglibyśmy wykonać różaniec. Wybraliśmy kasztany, drewniane małe kolorowe klocki, plastikowe owoce i drewniane koraliki. Podobały mu się wszystkie i z moją pomocą zrobił cztery różańce. Najmniejszy różaniec z koralików wybrał dla siebie i cieszy się, że będzie miał własny – dodaje.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez proboszcza parafii o. Karola Jarząbka, które wręczyli o. Michał Czyżewski oraz ks. Michał Ulaski, misjonarz z Alaski. Trójka uczniów, którzy znaleźli się na podium, otrzymała dodatkowo nagrody książkowe. Organizatorów konkursu zaskoczyła ilość uczniów biorąca udział w konkursie oraz materiały, jakie zostały użyte.

O. Michał Czyżewski, Klara Budzyńska oraz ks. Michał Ulaski, misjonarz z Alaski.

Matka Boża, która objawiła się w Fatimie w 1917 roku, wybrała trójkę pastuszków: Hiacyntę, Franciszka i Łucję i to im przekazała tajemnice oraz poprosiła o modlitwę różańcową i pokutę w intencji pokoju na świecie. To wyjątkowe przesłanie sprzed ponad stu lat jest wciąż aktualne. Modlitwa dzieci może przemienić losy świata i stać się zaczynem piękna i dobra w naszych szkołach i rodzinach. Choć październik szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej już minął, dla wychowanków szkoły z Manhattanu na pewno długo pozostanie w pamięci, a różańce, które wykonali, posłużą do modlitwy w intencji pokoju na świecie, szczególnie w Ukrainie.

o. Michał Czyżewski, paulin

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -