sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyJesienne lekcje w plenerze w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Jesienne lekcje w plenerze w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Akademia Języka Polskiego w Manchester, NJ co roku organizuje lekcje w plenerze. Tak też było i tej jesieni. Nauczyciele wraz z rodzicami przygotowali wiersze, zabawy i dekorowanie dyń dla swych podopiecznych.

W programie znalazł się wiersz „Chory Kotek” Stanisława Jachowicza, przygotowany przez Kingę Dobrzański wraz z klasą czwartą. W inscenizacji wzięła udział cała klasa, a wiersz recytowała Hania Gwóźdź. Uczniowie spisali się na medal. Po tym występie Marta Kirkicka przygotowała stragan pełen warzyw, a uczennica Kamilka Misztela przypomniała wszystkim utwór Jana Brzechwy „Na straganie”. Wszyscy uczniowie, siedząc na słomie, zgodnie powtarzali: „A to feler, westchnął seler…”.

Po występach dzieci wzięły się za dekorowanie dyń. Najmłodsi wspólnie z rodzicami mogli wyklejać i przystrajać dynie wedle swoich pomysłów. Dzieci nauczyły się oklejać dynie wzorzystymi serwetkami, dodając obrazki z gazet i na końcu doklejając oczy i pompony, aby ukończyć artystyczne dyniowe dzieło. Najstarsi podopieczni mieli szansę pokazać swoje talenty sportowe, rozgrywając mecz siatkówki.

Największą atrakcją zajęć była przejażdżka wozem zorganizowana przez pana Mirka. Dzieci radośnie podskakiwały na wozie, śpiewając szkolne piosenki i wyliczanki. Było dużo śmiechu i żartów, kiedy najstarsi uczniowie dali popis śpiewając piosenki disco polo.

Rodzice zadbali o smaczne jedzenie i desery. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek z pysznym podpiekanym chlebkiem. Pieczone pianki też cieszyły się powodzeniem.

Zajęcia były okazją do integracji i edukacji na świeżym powietrzu. Był to dzień pełen wrażeń dla uczniów, nauczycieli i rodziców i nikomu nie spieszyło się do domu.

K. Grabowska
Fot. Archiwum Akademii Języka Polskiego w Manchester

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -