poniedziałek, 4 marca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkKonkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Szkole Polskiej im. o. Augustyna Kordeckiego...

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Szkole Polskiej im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie

Na konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, organizowany przez Szkołę Polską im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie w Nowym Jorku, dostarczono 14 niezwykłych kartek świątecznych. Konkurs został zorganizowany z okazji zbliżających świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy konkursu zaskoczyli różnorodną i oryginalną formą. Wśród kartek znalazły się takie, które zostały wykonane z brokatem, inne z kolorowymi szkiełkami, z elementami bibuły, z kawałkami materiału. Walory artystyczne i estetyczne prac oraz oryginalność i kreatywność twórców zostały docenione i zostaną nagrodzone.

Uczeń Maximilian Bucior, który w tym roku przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej, wykonał trzy kolorowe kartki, jedna przedstawiała Świętą Rodzinę w szopce na niebieskim tle, na dwóch pozostałych kartkach znajdowały się abstrakcyjne choinki.

Rodzeństwo Alex i Laura Grudziński również wzięli udział w konkursie. Wykonali kartki otwierane z naklejanymi elementami dekoracyjnymi. Błyszczące detale umieszczone na kartkę czynią je unikatową.  

Piękna tradycja wysyłania świątecznych pocztówek dla swoich najbliższych liczy sobie wiele lat. Choć żyjemy w dobie telefonów komórkowych i poczty elektronicznej, ta tradycyjna forma składania życzeń na papierze ma cały czas swoich zwolenników.

o. Michał Czyżewski
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -