poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkKonkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Szkole Polskiej im. o. Augustyna Kordeckiego...

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w Szkole Polskiej im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie

Na konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, organizowany przez Szkołę Polską im. o. Augustyna Kordeckiego na Manhattanie w Nowym Jorku, dostarczono 14 niezwykłych kartek świątecznych. Konkurs został zorganizowany z okazji zbliżających świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy konkursu zaskoczyli różnorodną i oryginalną formą. Wśród kartek znalazły się takie, które zostały wykonane z brokatem, inne z kolorowymi szkiełkami, z elementami bibuły, z kawałkami materiału. Walory artystyczne i estetyczne prac oraz oryginalność i kreatywność twórców zostały docenione i zostaną nagrodzone.

Uczeń Maximilian Bucior, który w tym roku przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej, wykonał trzy kolorowe kartki, jedna przedstawiała Świętą Rodzinę w szopce na niebieskim tle, na dwóch pozostałych kartkach znajdowały się abstrakcyjne choinki.

Rodzeństwo Alex i Laura Grudziński również wzięli udział w konkursie. Wykonali kartki otwierane z naklejanymi elementami dekoracyjnymi. Błyszczące detale umieszczone na kartkę czynią je unikatową.  

Piękna tradycja wysyłania świątecznych pocztówek dla swoich najbliższych liczy sobie wiele lat. Choć żyjemy w dobie telefonów komórkowych i poczty elektronicznej, ta tradycyjna forma składania życzeń na papierze ma cały czas swoich zwolenników.

o. Michał Czyżewski
Fot. Archiwum szkoły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -