niedziela, 2 października, 2022
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceKonkurs dla uczniów polonijnych

Konkurs dla uczniów polonijnych

Kancelaria Prezydenta ogłosiła Konkurs Recytatorski „Słowem – Polska” skierowany do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O nagrodę małżonki prezydenta RP mogą ubiegać się młodzi rodacy uczący się języka polskiego w krajach ich zamieszkania.

Kancelaria Prezydenta RP zachęca polonijna młodzież do udziału w konkursie recytatorskim „Słowem – Polska”. Fot. archiwum WEM

Konkurs ma na celu zainteresowanie uczniów polską literaturą oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą. Utwory poetyckie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Konkurs odbędzie się w terminie marzec-czerwiec 2021 r. W tym czasie przewidziano cztery etapy eliminacji. W etapach: szkolnym, krajowym i kontynentalnym uczestnicy będą mieli za zadanie prezentację trzech różnych utworów wybranych autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

opr. ar

spot_img
Poprzedni artykułŚwięconka 2021
Następny artykuł„Jajko – Cud Natury”

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -